Επισκευή jimny 1.3 1999

Τα άλογα...

Επισκευή jimny 1.3 1999

Δημοσίευσηαπό Yamoto » Σάβ Ιούλ 08, 2017 7:30 pm

Καλησπέρα παιδιά, το πρόβλημα μου ειναι το εξης, αγορασα ενα jimny του '99, 4.000 ευρώ, το οποιο αργότερα ξεκίνησε να βγαζει προβλήματα, αρχικα τσιμουχακια βαλβιδων, μετα τσιμουχα στροφαλου, μουαγιε, αμορτισερ, κόπηκε η πορτα πισω σε ενα σημειο, εν ολίγης το αμαξι εχει αρχισει και διαλύεται, οσο μπορουσα το μαζεψα και πλεον θελει μονο πορτα πισω. Ομως πριν λίγες μερες ξεκίνησε να βγαζει λαδια στο ψυγειο, ρωτησα μηχανικο και μου ειπε φλατζα κεφαλης, ισως και καπακι. Οποτε σκεφτηκα αφου θα μπει συνεργειο για φλατζα καπακιου, με την ευκαιρια, αφου καιει λαδια (εχω αλλάξει τσιμουχακια βαλβιδων) να αλλαξω και ελατηρια και μεταλλα. Ο μηχανικός ειπε να αλλαξω και τρομπα νερου και κολάρα γιατι φουσκωσαν απτα λαδια... Για ολα αυτα συν εργατικα ζηταει περιπου 1.500 ευρω. Ειμαι απο νησι αλλα το θεωρώ φαρμακειο ακομα και για εδω. Τι προτείνετε να κανω, και αν θεωρείτε οτι ειναι ακριβα, θα χαρω να μαθω αν καποιος στην αθηνα πχ μπορει να το φτιαξει. Ευχαριστώ πολυ
Yamoto
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2017 9:04 pm

Re: Επισκευή jimny 1.3 1999

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Κυρ Ιούλ 09, 2017 12:59 am

Οπως ολοι μετα απο ενα διαστημα αρχιζουμε τις επισκευες την μια μετα την αλλη ....
Μου ακουγονται και μενα πολλα τα εξοδα για ολο αυτο
Μπορεις αν θες να μιλησεις με τον μηχανικο που εχει αναλαβει το δικο μ οχημα να παρεις μια προσφορα.
Δημητρης Πεππας 6975662507 .
Παρε και μερικα αλλα τηλεφωνα αν θες αλλα συνεργεια που ασχολουνται με το οχημα μας .
Ο συγκεκριμενος γνωριζει πολυ καλα το jimnaki μας .
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: Επισκευή jimny 1.3 1999

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Κυρ Ιούλ 09, 2017 1:02 am

Σκεψου και για μετατροπη σε 1600 ισως σου βγει και λιγοτερο να βρεις ενα καλο μεταχειρισμενο μοτερ . Θα κερδισεις και σε δυναμη, Μπαινει ευκολα και στην οψη ειναι σχεδον ιδια.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: Επισκευή jimny 1.3 1999

Δημοσίευσηαπό Yamoto » Κυρ Ιούλ 09, 2017 4:43 pm

Για τι μοτερ μιλαμε; 1.5 εχω ακουσει μονο, επισης ειναι ιδιες οι πλεξουδες;
Yamoto
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 06, 2017 9:04 pm


Επιστροφή στο Κινητήρες και Jimny

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron