Οδήγηση στην άμμο

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Οδήγηση στην άμμο

Δημοσίευσηαπό Karter » Σάβ Σεπ 24, 2016 2:58 pm

Καλησπέρα είμαι καινούριος στο χώρο 4×4 και τις προάλλες πήγα πρώτη βόλτα σε παραλία στην αρχή ήταν όλα καλά μέχρι που από λάθος χειρισμό μπροστά σε ένα ύψωμα ενός μέτρου κόλλησα.το ερώτημα μου λοιπόν είναι ότι με τα γρήγορα πήγαινα μια χαρά μέχρι που στην αλλαγή Δευτέρα σιγά σιγά κοβόταν τον αμάξι μέχρι που σταματούσε ή αλήθεια είναι πως στα έργα δεν επιχειρησα να βάλω Δευτέρα απλά το ξεκολουσα με αυτά.οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D
Ο τολμών νικά (στην χειρότερη θα χάσει)
Karter
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 24, 2016 2:50 pm

Re: Οδήγηση στην άμμο

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Σάβ Σεπ 24, 2016 9:46 pm

Θελει απαλες κινησεις στην Αμμο . Οπως και στο χιονι.
Το ιδανικο ειναι χαμηλη πιεση στον αερα τον ελαστικων δλδ 20 psi και 15 psi . θα ειναι τελεια απλα μετα θα πρεπει να φουσκωσεις καπου .

Το μυστικο ειναι να κινησε χωρις να πατας γκαζι τοσο ωστε να σκαβεις και να θαβεσαι στην αμμο .
Απαλα το γκαζι και οχι φρενα . Τα αργα θα σε διευκοληνουν στο να εχεις δυναμη και αργο βημα αλλα προσοχη οχι σκαψιμο . αφηνεις συμπλεκτη και πας χωρις γκαζια.

Τωρα για το υψομα ηθελες φορα αρκετη! οταν εβλεπες οτι σκαβει και δεν παει ξανα πισω πριν θαφτεις και ξαναδοκιμαζεις με περισσοτερη φορα .
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: Οδήγηση στην άμμο

Δημοσίευσηαπό Karter » Κυρ Σεπ 25, 2016 3:18 am

Όποτε καταλαβαίνω ότι έπρεπε να είμαι με αργά κ όχι γρήγορα γι'αυτό μου έκοβε και στην αλαγη για δευτέρα
Ο τολμών νικά (στην χειρότερη θα χάσει)
Karter
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 24, 2016 2:50 pm


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

cron