Αγορα μεταχειρισμενου

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Dimitris_Bk7 » Δευτ Ιούλ 27, 2015 8:55 am

Καλημερα σε ολη την ομαδα. Θα ηθελα την βοηθεια σας και τα φωτα σας παρακαλω γιατι σε 1-2 μηνες μαξ προκειται να αγορασω ενα Jimny. Μοντελο κοιταω απο 2001 μεχρι 2005 γιατι το καινουργιο με τα κουμπακια δεν ξερω δεν μου κανει καμια αισθηση. Απο χωρους και επιδοσεις και τετοια τα γνωριζω διοτι εχω μπει και εχω οδηγησει. Θελω να μου πειτε τι να κοιταξω καλα σε ενα μεταχειρο. Και εχω δει σε φωτο απο αγγελιες αλλα εχουν μοτερ που γραφει πανω 16v και αλλα που γραφει dohc. Ποια η διαφορα στα 2 μοτερακια;
Καλως σας βρηκα και περιμενω απαντησεις σας.
Dimitris_Bk7
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2015 8:48 pm

Re: Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Δευτ Ιούλ 27, 2015 5:51 pm

καλοριζικο με το καλο να το παρεις! Ολα τα jimny απο του 2001 μεχρι 2005 που λες τα κλειστα ( οχι καμπριο ) εχουν βγει με 1 μοτερ 1.3 Μ13a και ειναι made in japan.

Καλο θα ειναι να δεις απο κατω τι γινεται ! εκει θα καταλαβεις ολη την ιστορια του. κοιτα για διαρροες τσεκαρε τους στραυρους κεντρικους κοιτα αν λειτουργει το 4χ4 . Επισεις σηκωσε τον εμπρος τροχο και κοιτα για τζογους ( φθαρμενα ρουλεμαν και βασιλικους πυρους μπορει να σου τρεμει το τιμονι στα 60-80 χλμ. ). Απο κατω θα δεις και θα καταλαβεις ποσο χωμα μπορει να εχει πατησει το συγκεκριμενο jimny .

Οτι απορια εδω ειμαστε με το καλο να το βρεις!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Dimitris_Bk7 » Δευτ Ιούλ 27, 2015 6:37 pm

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ναι και γω αυτο πιστευω οτι το τι κρυβεται απο κατω ειναι το σημαντικοτερο. Δηλαδη καποια που βλεπω σε αγγελιες με διαφορετικο καπακι δεν εχουν διαφορες; ή εχουν λαθος ημερομηνιες αδειας;
Dimitris_Bk7
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2015 8:48 pm

Re: Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Δευτ Ιούλ 27, 2015 7:40 pm

Εικόνα


αυτος ειναι ο Μ13a αυτον πρεπει να εχει!

τα πιο παλια εχουν αυτο ..
G13 το φορανε τα cabrio και τα κλειστα απο του 2001 και πριν...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Dimitris_Bk7 » Δευτ Ιούλ 27, 2015 8:14 pm

Ωραια...σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το m13a εχω διαβασει οτι ειναι αξιοπιστο μοτερακι σωστα; Οποτε για την αγορα ενος jimny σημαντικοτερο ειναι να κοιταξω απο κατω τι παιζει και μετα τα υπολοιπα. Σωστος;
Dimitris_Bk7
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2015 8:48 pm

Re: Αγορα μεταχειρισμενου

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τρί Ιούλ 28, 2015 4:14 pm

ετσι θα εκανα και εγω! Μην το φοβασε το Μ13a αντεξει πολυ σκισιμο και αυτο και το σαζμαν του.!
Το τσεκαρισμα απο το κατω το λεω το αγοραζεις που το αγοραζεις να γλυτωσεις τα πρωτα τυχον μαζεματα απο εχτρα εξοδα που μπορει να τα χρειαστει αργοτερα!
Αν εχεις σκοπο να μπεις δυναμικα για χωματινες διαδρομες . Πλεον υπαρχουν και αρκετα ''ελαφρος φτιαγμενα'' ετοιμα για χωμα σε καλη τιμη απο οτι να το εφτιαχνες ξανα εσυ!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron