μεταφορα αμαξιου με τραινο

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

μεταφορα αμαξιου με τραινο

Δημοσίευσηαπό georgekoko » Τρί Οκτ 22, 2013 5:29 pm

Άβαταρ μέλους
georgekoko
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 18, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό JEO » Τρί Οκτ 22, 2013 11:38 pm

Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό Don_Manolo » Τετ Οκτ 23, 2013 10:34 am

Θυμάμαι ότι παλιότερα υπήρχε σοβαρό πρόβλημα με τις μεταφορές ΙΧ αυτοκινήτων και πολλοί ιδιοκτήτες έπεσαν θύματα βανδαλισμών και κλοπών.

Επίσης όταν πρωτοξεκίνησε κάποιοι αετονύχιδες υπάλληλοι τσέπωναν τα χρήματα και μετέφεραν τα αυτοκίνητα χωρίς να δηλωθεί η μεταφορά αυτή στον οργανισμό.

Σχετικό άρθρο αλλά πριν από 16 χρόνια μπορείτε να διαβάσετε
Φαντάζομαι από τότε έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά επειδή ποτέ μου δεν εμπιστεύτηκα αυτό το κράτος και τους οργανισμούς που αφήνει έρμαια των κομματικών παιδιών του, σε περίπτωση που σε βάλουν να υπογράψεις τίποτα περίεργους όρους ή πάνω στο απόκομμα του εισιτηρίου γράφει ότι ο οργανισμός δε φέρει ευθύνη για απώλεια ή φθορά και άλλα ύποπτα, τότε μείνε μακριά και πήγαινε οδικώς.

Θα σε συμβούλευα να το ψάξεις και σε forum αυτοκινητιστών να δεις αν υπάρχουν τώρα πια αυτά τα κρούσματα γιατί οι scrap collectors τα τελευταία χρόνια απ' όσο βλέπω στους δρόμους έχουν αυξηθεί υπερβολικά και ίσως να επανεμφανίστηκε το φαινόμενο.
Άβαταρ μέλους
Don_Manolo
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Γέρακας Αττικής

Δημοσίευσηαπό georgekoko » Τετ Οκτ 23, 2013 1:13 pm

λοιπον εχουμε και λεμε.... ζητανε 25 ευρο το εισητηριο του οδηγου και ενα 50 ευρο το αμαξι οποτε 50 + 25= 75 * 2= 150 ευρο πηγαινε ελα!!!! οδικος τα διοδια ειναι 50 ευρο πηγαινε ελα και κανενα 170 ευρο οι βενζινες = 220. Δεν ηερω αν τελικα συμφερει με το τραινο ρε παιδια η διαφορα ειναι μικρη μονο 70 ευρο και αν παρεις και κανενα φιλαρακι σου μαζι με το αμαξι μια η αλλη σου ερχετε.... κανω λαθος???? πληροφοριακα το υψος που ζητανε ειναι μεχρι 1.80!!!!
Άβαταρ μέλους
georgekoko
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 18, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό JEO » Τετ Οκτ 23, 2013 4:32 pm

Στα μεταφορικα εξοδα πρεπει να βαλεις μια σταση για φαγητο και καφεδακι και στα - την κουραση απο το (οδικο) ταξιδι.
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τετ Οκτ 23, 2013 11:15 pm

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό pierre7 » Πέμ Οκτ 24, 2013 1:06 pm

Θυμαμαι παλιοτερα ειχα ρωτησει,εφευγε απο Ρουφ κατα τις 2200 το βραδυ και εφτανες ξεκουραστος κατα τις 0600 θεσσαλονικη.Το ειχα ψαξει για να παω Μπανσκο.Ειδα οτι πηρες τηλεφωνο τον ΟΣΕ,να ξερεις οτι γενικοτερα κανει καλες τιμες ο ΟΣΕ αναλογα αν εισαι φοιτητης ή κατω των 26ετων καθως και αν παρεις εισητηριο με επιστροφη σου ερχεται αρκετα οικονομικοτερα.Ψαξτο με ηρεμια και να δεις αν σε συμφερει.
pierre7
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2012 1:52 pm

Δημοσίευσηαπό georgekoko » Παρ Οκτ 25, 2013 2:40 pm

θα το δω στο επομενο ταξιδι μου με πιο ηρεμια προς το παρων αν χρειστει θα νοικιασω κανενα αμαξι θεσσαλονικη ετσι κι αλλιος δεν εχω να κουβαλισω πραγμματα.... οσο για τις εκπτωσεις εγω δεν ειμαι σε καμια απο αυτες και επιπλεον οι τιμες των εισητηριων ειναι αυτες που ισχιουν αν βγαλεις εισητηριο απο τον κισε καθως δεν μπορει να γινει ηλεκτρονικη κρατηση λογο του αμαξιου οποτε για παραδειγμα.... ενα εισητηριο πηγαινε ελα με ηλεκτρονικη κρατηση ειναι γυρω στα 35 ευρω ενω απο κισε ειναι γυρω στα 50 ευρω!!!!!!
Άβαταρ μέλους
georgekoko
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 18, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Παρ Οκτ 25, 2013 9:01 pm

Βρηκα την καλητερη λυση! Με μονο 25 ευρω! Μου βαζεις τα διοδια και με κερνας και ενα καφε και σε παω εγω την αλλη βδομαδα που παω ετσι και αλλιως θεσσαλονικη!! :D
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό georgekoko » Τρί Οκτ 29, 2013 1:59 pm

με τετοιες τιμες θα ριξεις εξω την τραινοσε!!!!!!! τωρα το κανονισα αλλα την επομενη θα ενημερωσω!!!!!
Άβαταρ μέλους
georgekoko
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 18, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ


Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες