ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ-ΒΛΑΒΕΣ

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Τρί Απρ 18, 2006 10:41 am

Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό JEO » Τρί Απρ 18, 2006 1:02 pm

Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό Kanelj » Τρί Απρ 18, 2006 1:53 pm

Ενταξει παιδια ευχαριστω! :hello:
Αρα δεν ανησυχω! :thumbsup:
Εικόνα
www.secret-rooms.gr
Ένα ζωντανό παιχνίδι γρίφων !
Ανακάλυψε τα μυστικά του κάθε δωματίου!Έχεις 60’ στη διάθεσή σου...Αλλιώς...
Άβαταρ μέλους
Kanelj
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 1566
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2005 11:03 am
Τοποθεσία: 5' απο παντου!

Δημοσίευσηαπό dambo » Τρί Απρ 18, 2006 2:04 pm

το πολύ πολύ να αφήσεις τίποτα στον δρόμο... :D
dambo
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2005 10:39 pm
Τοποθεσία: Γαλατία

Δημοσίευσηαπό jimnyjump » Τρί Απρ 18, 2006 4:38 pm

Γιάννη ό,τι σου ειπε ο Jeο..το δικο μου ''κλανκ..ξτεονκ..ποινγκ''ειναι απο τα ελατηρια..
H απόδραση δεν είναι έγκλημα είναι ανάγκη...
Άβαταρ μέλους
jimnyjump
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 2:24 pm
Τοποθεσία: φαράγγι Δημοσάρη

Δημοσίευσηαπό Μαρία Σ. » Τρί Απρ 18, 2006 7:15 pm

''κλανκ..ξτεονκ..ποινγκ'' ????????????????

ΚΡΟΟΟΟΝΚΚΚΚ έχει κάνει σε κανέναν??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

έχει μείνει πίσω το συνέδριο εμπειρογνωμοσύνης ακούτε ?
να διοριστεί άμεσα επιτροπή διοργάνωσής του! :lol: :lol: :lol: :lol:

kanelj όταν έχεις χρόνο τσέκαρέ το απο κάτω σε έναν μηχανικό για να είσαι και σίγουρος.

εμένα πάντως ποτέ τα ελατήρια δεν έκαναν αυτόν τον ήχο αυτό που λένε τα παιδιά.-
Όμως είχα παρατηρήσει ότι αυτό γινόταν μόνο σε μόλις αλλαγμένα ελατήρια/ψηλωμένα jimny, δεν έχει τύχει να το έχω ακούσει σε μαμίσιο.

τι λέτε για αυτό εσείς εμπειρογνώμονες?
...THE PRAY FOR SNOW VIDEO... winter 07-08
http://www.youtube.com/watch?v=E0g_QSfh-iU
Άβαταρ μέλους
Μαρία Σ.
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 14, 2005 1:14 pm

Δημοσίευσηαπό JEO » Τρί Απρ 18, 2006 7:26 pm

Λεμε οτι το jimny σου ειναι πενταχαμηλο και θελει αμεσα βελτιωση :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό nikos tzanetAKIS » Τρί Απρ 18, 2006 11:42 pm

nikos tzanetAKIS
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 06, 2005 6:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ

Δημοσίευσηαπό Ανιχνευτής » Σάβ Απρ 22, 2006 3:23 pm

To προβλημα με τον ηχο οταν ξεκιναω αποτομα τον ακουω κ γω πισω αλλα πιστευω οτι είναι απο τα ταμπουρα που ζεστανονται κ εκεινη την ωρα ξεκολλανε οι σιαγονες.

Αυτο που με ανησυχει ειναι πως οταν δουλευω για λιγη ωρα με 4Η η 4L μετα ενω γυρνω σε 2Η νιωθω το λεβιε να μην κουμπωνει και ενω σβυνει το λαμπακι 4WD δεν ελευθερωνονται οι πλημνες.

Τις γρασαρισα κ παλι το ιδιο. Οταν αλλαζω σταματημενος συνεχως για δοκιμη οταν ειναι αδουλευτες κανενα προβλημα.

Εχω ελενξει ολες τις υποπιεσεις κ ειναι οκ.

Υποψιν: Παντα μπαινει η τετρακινηση.

Δεν νομιζω να φταιει το τρανσφερ , πιστευω οι πλημνες

Ξερει κανεις κατι ?
Ανιχνευτής
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2006 2:53 pm

Δημοσίευσηαπό electro_vibes » Σάβ Απρ 22, 2006 5:50 pm

sto diko mou....anabei to <<check engine>>den sbinei paramenei kai molis ksesyndesw gia 2 me 3 lepta tous polous ths mpatarias meta ksefanizetai...kamia idea?
electro_vibes
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2006 9:37 pm
Τοποθεσία: pafos-n.hrakleio

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣΧΧ » Δευτ Απρ 24, 2006 3:02 am

για τον ανυχντευτη.

Το κανει και σε μενα αυτο . Απλα κανεις λιγο προς πισω και χεκουμπονει η τετροκινηση. Ελπιζω να μην εβαλες πολυ γρασσο στις Πλυμνες . Γρασσο βαζεις στα καρπουζια και ελαχιστο γρασσο στις πλυμνες .


electro_vibes

Η ενδιξη ειναι απο τους αισθητηρες καταλυτη . Πηγαινε να στους μετρησουν
Εχει δυο αισθητηρες.
Άβαταρ μέλους
ΠΕΤΡΟΣΧΧ
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1816
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 26, 2004 1:49 am
Τοποθεσία: ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό baba » Δευτ Μάιος 01, 2006 3:04 pm

Καλό μήνα σε όλους :hello: . Εχθές επιστρέφοντας από το Βουργαρέλι έκανα με "διπλά" ένα απλό χωμάτινο κομμάτι της διαδρομής και συνέχισα 2-3 χλμ με βροχή σε λεία άσφαλτο ξαφνικά άρχισε να μου κάνει έναν χαρακτηρηστικό θόρυβο στον εμπρός δεξιά τροχό σαν να κτυπούσε κάτι πάνω σε κάτι άλλο, επιταχύνοντας δε ο θόρυβος γινόταν εντονότερος :hmmm: :hmmm: :hmmm: :? απέμπλεξα τα διαφορικά και σταμάτησε, :hmmm: :? στη συνέχεια της διαδρομής ενέπλεξα ξανά σε άσφαλτο με έντονη βροχή και ξανά άρχισε ο ίδιος θόρυβος πάλι από εμπρός δεξιά. :hmmm: :( Ιδέες κανείς; :? αύριο μάλλον πάει για έλεγχο
baba
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2006 11:24 am
Τοποθεσία: Παπάγου - Εύβοια

Δημοσίευσηαπό Termitis » Δευτ Μάιος 01, 2006 11:08 pm

Πλυμνες. Ειδικα σε αυτή που ακουγόταν ο θόρυβος. Ισως έχει πρόβλημα με την εμπλοκή.
4 Sand
4 Rocks
4 Mud
4 WHEEL DRIVE
Termitis
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 12:04 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ

Δημοσίευσηαπό Stavros » Τρί Μάιος 02, 2006 8:33 am

Καλημέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος και ομολογώ πως μπήκα για να σας ρωτήσω για ένα μηχανικό (;;) πρόβλημά μου.

Έχω Jimny του 2000, αγορασμένο εδώ και 2 χρόνια σε πολύ καλή κατάσταση, γιατί ήταν δεύτερο αυτοκίνητο. Πριν από το Πάσχα άρχισε να μου κάνει διαλείψεις η μηχανή. Δηλαδή, στην περιοχή 2.500 - 3.000 στροφές, οι στροφές έπεφταν απόταμα, σα να έσβυνε στιγμιαία η μηχανή. Δε μου το έκανε σε μόνιμη βάση, μόνο όταν το γκάζι ήταν πολύ απαλό, ίσα να διατηρεί την ταχύτητα του αυτοκινήτου. Επίσης, το "σταμάτημα" φαινόταν και στο στροφόμετρο.

Στην αρχή νόμισα πως ήταν injection. Πήγα στον τεχνίτη που μου κάνει service (στην Καλλιθέα και πολύ καλός), και μου είπε πως είναι ηλεκτρικό το πρόβλημα, και να πάω μάλλον στην επίσημη Suzuki, για να έχω ολοκληρωμένη διάγνωση. Πήγα την εβδομάδα μετά το Πάσχα στη Suzuki δίπλα στο Υγεία, όπου μου είπανε πως είναι ο εγκέφαλος και ένα sensor, μου τα αλλάξανε, μου κόψανε κουστουμάκι 1.028 ευρώπουλα, και ...την Παρασκευή 28/4 που το πήρα από το συνεργείο και πήγα στο χωριό μου έκανε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια!

Κοίταξα στο forum σας για κανένα ομοιοπαθή, μήπως και δεν είμαι ολομόναχος στη βλάβη αυτή, αλλά φαίνεται πως τελικά είμαι ολομόναχος... Τελικά, μήπως κάποιος Jimnας έχει ακούσει κάτι; Έτσι κι αλλιώς, θα πάω σήμερα πάλι στο συνεργείο να δω τι γίνεται.

Ευχαριστώ πολύ.
Stavros
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 02, 2006 7:48 am

Δημοσίευσηαπό gtsip » Πέμ Μάιος 18, 2006 3:18 pm

To exw parathrhsei ki egw sto diko mou auto Stavro. Molis akoumpas elaxista to gkazi, kapoies fores kobei. Sthn arxh thewrhsa oti htan h benzinh kai prosexa gia ena diasthma, apo pou bazw. Telika oute h benzinh htan.
Enas filos exei to Grand Vitara. Tou kanei to idio.
Den exw skopo na dwsw kanena xiliariko afou den me enoxlei idiaitera.
isws na einai bug ths hlektronikhs
Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες