Αλλαγή Καθρέφτη

Θέματα που δεν εμπίπτουν σε άλλη κατηγορία ...οι φίλοι μας με άλλα 4Χ4 ....κλπ

Δημοσίευσηαπό Sekoulaios » Παρ Αύγ 14, 2009 8:23 pm

Σεβασμός στην φύση.
Sekoulaios
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 9:09 pm

Δημοσίευσηαπό gtsip » Δευτ Αύγ 17, 2009 8:31 am

Φιλε σεκ, με ενδιαφέρει άμεσα ο τρόπος που το κατάφερες. Όταν αναφέρεις "έβγαλες το πλαστικό από μέσα" εννοείς το πλαστικό εντός της πόρτας?
Αυτό για να βγει έχει clips? είναι επίφοβο να σπάσουν?
Έπειτα, ξεμοντάρεται εύκολα ο καθρέπτης?
Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευσηαπό Sekoulaios » Δευτ Αύγ 17, 2009 9:15 pm

Φίλε gtsip ναι σε πρώτη φάση ξεκούμπωσα το πλαστικό από την μέσα μεριά της πόρτας. Λίγο προσοχή θέλει και όχι απότομες και βίαιες κινήσεις και το ίδιο ισχύει όταν πας να ξεκουμπώσεις το τζάμι από τον μοτεράκι που κάνει την κίνηση. Για να λυθεί τελείως δεν είναι δύσκολο απλά να ακουμπάς στην άκρη τα πράγματα με τη σειρά που τα έβγαλες για να θυμάσαι ποία είναι η σειρά με την οποία θα τα ξαναμοντάρεις. Ακόμα χρειάστηκε να κόψω τα καλώδια από το μοτεράκι για να βγει το καλώδιο και να μπορώ να ξεχωρίσω το σταθερό μέρος από το κινούμενο και να δουλέψω πιο άνετα. Α! και προσοχή όταν θα μοντάρεις τον άξονα που μπαίνει μέσα στο έλατήριο να μπει όπως πρέπει γιατί έχει 2 θέσεις και αν μπει λάθος και έχεις κουμπώσει την ασφάλεια δεν νομίζω ότι υπάρχει πισωγύρισμα. Καλή επιτυχία :!: και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
Σεβασμός στην φύση.
Sekoulaios
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 9:09 pm

Δημοσίευσηαπό gtsip » Τρί Αύγ 18, 2009 8:46 pm

Φιλε sekoulaios, εκανα την προσπαθεια μου. Το εσωτερικο πλαστικο το εβγαλα ευκολα. Το ολο συστημα του καθρεπτη απο την πορτα επισης. Το τζαμι ομως απο το μηχανισμο, δεν τα καταφερα. Μαλιστα εκανε καποιο κρακ προσπαθωντας απο τη δεξια του μερια, με αποτελεσμα ο μηχανισμος τωρα να μην τον κινει αριστερα-δεξια.
Πιστευεις εχω κανει ζημια? ή ετσι πρεπει να γινει, προκειμενου να αποσπαστει απο τον μηχανισμο?
Το φοβηθηκα παραπερα και τον ξανατοποθετησα οπως-οπως, προσ το παρον.
Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευσηαπό Sekoulaios » Τρί Αύγ 18, 2009 9:35 pm

Φίλε gtsip το κρακ που ακούστηκε το άκουσα και εγώ αλλά είναι τα κλιπς που ξεκουμπώνουν σφιχτά γιατί φαντάσου να ήταν πιο χαλαρά και να πέρναγες καμιά λακούβα και να έψαχνες να βρεις το τζάμι. Τώρα λογικά το μοτέρ δεν κινεί το τζάμι γιατί είναι ξεκουμπωμένο το μισό και κάπου μαγκώνει. Ξαναπροσπάθησε το αλλά να θυμάσαι όχι απότομες και βίαιες κινήσεις.
Σεβασμός στην φύση.
Sekoulaios
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 9:09 pm

Δημοσίευσηαπό Artisan » Δευτ Σεπ 28, 2009 7:58 pm

γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό gtsip » Τρί Σεπ 29, 2009 8:16 am

Άβαταρ μέλους
gtsip
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2005 4:17 pm
Τοποθεσία: Patra

Δημοσίευσηαπό Artisan » Τρί Σεπ 29, 2009 10:00 am

γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό ΧΡΙΣΤΙΝΑ » Τρί Οκτ 23, 2012 9:09 pm

καλησπερα σας,
εχω το ιδιο προβλημα
ειναι κανενας online για συμβουλες?[/list]
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 11:49 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τρί Οκτ 23, 2012 9:58 pm

Xριστινα online λιγο δυσκολο να πετυχει ο ενας καποιον αλλον...ειχα και εγω το ιδιο θεμα και με τις συμβουλες των παραπανω το ελυσα ηταν λιγο δυσκολο να ξαναμπει το ελατηριο αλλα τα καταφερα! ριξε μια καλητερη ματια στα παραπανω και πες μας μεχρι που εχεις φτασει μεχρι στιγμης και θα σε συμβουλευσουμε και με το παραπανω!!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό ΧΡΙΣΤΙΝΑ » Τετ Οκτ 24, 2012 8:17 am

θα προσπαθησω να τον ανοιξω το απογευμα και μιλαμε
ευχαριστω!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
 
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 08, 2005 11:49 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αλλαγή Καθρέφτη

Δημοσίευσηαπό Dredd » Παρ Σεπ 02, 2016 11:55 am

Παιδιά υπάρχει νέα πληροφορία εδώ: http://jimnyclub.gr/forum/viewtopic.php?f=30&t=7406
Ζητώ συγνώμη, είδα μετά αυτή την ανάρτηση.

Συνοπτικά να πω ότι και ο καθρέπτης φτιάχνεται να μην παίζει -όπως αναφέρουν οι φίλοι πιο πριν- αλλά και το κρύσταλλο αλλάζει με κόστος 12 ευρώ. Το άλλαξα σήμερα 02/09/2016 στον Λορέντζο (Λ.Αθηνών 34, Περιστέρι).
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, μετά από εμάς. Οπότε μην περιμένετε, κάντε κάτι τώρα.
Dredd
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2015 11:50 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4X4 γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες