TRAIL RIDE - RAID ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 8/02/2004

5...4...3...2...1....GO !!!!

TRAIL RIDE - RAID ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ 8/02/2004

Το δημοψήφισμα λήγει στις Τρί Ιαν 27, 2004 2:53 pm

Εχω κανει ηδη αιτηση
4
80%
Δεν εχω κανει αιτηση
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεν με ενδιαφερει
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τι ειν' τουτο ???
1
20%
 
Σύνολο ψήφων : 5

Δημοσίευσηαπό ChrisG » Δευτ Φεβ 09, 2004 10:30 pm

Άβαταρ μέλους
ChrisG
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 10:23 am
Τοποθεσία: Αργυρουπολη-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Τρί Φεβ 10, 2004 2:51 am

Το Jimny διαμαρτυρόταν σε κάθε φουρκέτα . Τα Fedima Extreme 205 75 15 που στην πραγματικότητα είναι ούτε καν 70 προφίλ(να γιατί λέω ότι ήμουν ο πιό χαμηλωμένος) ήταν πάνω σε ζάντες από παλιό κοντό Vitara με λάθος offset (θετικό). Το αποτέλεσμα ήταν το Jimny εκτός από την γνωστή ιδιότητα της πλεύσης να θέλει τώρα και να βουτήξει κάθε φορά που έβρισκε σαμαρακια νεροφαγώματα κλπ.

Ειμαστε στο δεύτερο σκέλος και έχουμε ήδη χαθεί 3 φορές με αποτέλεσμα να είμαστε εκτός χρόνου (είχα σημειώσει στο road book τους ιδανικούς χρόνους ανα δύο σελίδες) και προσπαθούσα τώρα να πάρω πίσω 30 λεπτά . Η Ελενα έχει αρχίσει να ξαναθυμάται τον τρόπο που πρέπει να μου διαβάζει το δρομοβιβλίο και η συνομιλία μου θύμιζε σε κάποιες στιγμές κάτι βιντεο που εχω δεί μέσα σε αγνωνιστικά .Τα αμορτισέρ και ελατήρια έχουν φάει προ πολλού τα ψωμιά τους και σε κάθε στροφή μετά από το φλικ με το τιμόνι ούτε καν το φρένο οταν σανιδώνω το γκάζι η ανάρτηση θυμίζει Samurai με σούστες από το χοροπηδητό του άξονα. Η ανάρτηση τερμάτισε ουκ ολίγες φορές κατά την διάρκεια του αγώνα και δεν νομίζω ότι μπορώ να καθυστερήσω την αλλαγή της πλέον.

Μετά από μια λάθος στροφή που κοστίζει ενα δύο λετπά με προλαβαίνει ένα Wrangler , ενα από τα τερατάκια που μου αρέσουν και αρχίζουμε να κρατάμε και οι δύο εναν εξωπραγματικό ρυθμό. Η Ελενα καταλαβαίνοντας ότι προσπαθούμε να ξαναμπούμε στο παιχνίδι για κατι λιγότερο από 10 λεπτά δίνει τέλειες οδηγίες και το Wramgler στις μικρές ευθείες κολλάει από πίσω και στις στροφές παίρνω το αίμα μου πίσω.

Ομως μετά από τα 10 αυτά λεπτά η Ελενα μου λέέι οτι πονάει. Από πρίν ήξερα ότι μπορεί να έχουμε πρόβλημα με το αυχενικό της αλλά έλεγα ότι θα τα καταφέρναμε. Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα στη μέση και καταλαβαίνω από πόνους στην σπονδυλική χωρίς δεύτερη κουβέντα σταματώ στην άκρη του δρόμου και την ρωτάω αν είναι καλά και αν μπορεί να συνεχίσει. Την ίδια στιγμή το Wrangler μας έχει ξαναπιάσει και σταματά δίπλα μας για να ρωτήσει εάν είμαστε ΟΚ και η Ελενα λέει το εξής ΑΠΙΘΑΝΟ : ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ .....οχι ερώτηση , αλλά παράπονο.

Συγχαρητήρια στην συνοδηγό μου και σε όλους/ες τους συνοδηγούς
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό chriska » Τρί Φεβ 10, 2004 11:37 am

chriska
 

Δημοσίευσηαπό Kadim » Τρί Φεβ 10, 2004 3:55 pm

Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Τρί Φεβ 10, 2004 5:00 pm

Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό chriska » Τρί Φεβ 10, 2004 5:42 pm

Συμφωνώ ότι έχω χάσει λίγο απο την σπιρτάδα μου :lol:
Στο επόμενο όμως θα προσφέρω και θέαμα. :wink:
chriska
 

Δημοσίευσηαπό madmax » Πέμ Φεβ 12, 2004 10:48 am

madmax
 

Δημοσίευσηαπό IKE » Πέμ Φεβ 12, 2004 11:53 am

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό madmax » Πέμ Φεβ 12, 2004 11:59 am

madmax
 

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγώνες 4x4

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Majestic-12 [Bot] και 30 επισκέπτες