Πρόβλημα στην επιλογή τετρακίνησης

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

Δημοσίευσηαπό kermit » Τρί Ιαν 24, 2012 10:17 pm

Άβαταρ μέλους
kermit
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:50 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό dytikos » Τετ Φεβ 01, 2012 9:05 pm

καλησπερα μετα απο πολυ καιρο και απο μενα!σε μια βολτα σημερα στα περιχωρα καλαμου αγιων αποστολων καπανδριτιου μετα απο καμια 20χλμ μεσα στα βουνα και το ςραιο απατιτο χιονι στο τελος υπαρχει μια ανηφορα με ασφαλτο περιπου στα 700 μετρα.ειναι λιγο πριν το κεντρικο δρομο καλαμου-καπανδριτιου στο οινοπειιο.20 μετρα απο τι κοριφη τις ανηφορας και οπος την ανεωενα με 4κινιση γριγορη ξαφνικα αναωοσωινη το λαμπακι ωγενει ι τετρακινιση και το αμαξι σταματισε λογο τισ πισω κινισης και λογο του πολυ παγου!οσεσ φορες και να προσπαθησα να ωαλω 4χ4 δεν εμπενε,οταν παταγες το κουμπι ακουγες το κλικ που κανει οταν κουμπονει και ενα φισιμα ταυτοχρονα.ετσι εχω αναγκαστει να αφισω το αμαξι στο σημειο που εμεινα.τι μπορει να ειναι και αν φτιεχνετε αυτο απο καποιον οχι μαστορα εμενα δηλαδη εκει επιτοπου η πρεπει να λιωσουν οι παγοι και τα χιονια οστε να παρω το αμαξι απο εκει και να μη το δω να λοιπουν ζαντεσ καθησματα και γενικα ολο το αμαξη απο επιτιδιους?αλυσιδες δε μπορω να βαλω γιατι εχει ιπερωολικο παγο και το αμαξι απ οτην κλιση που εχει μη με παρει ι κατηφορα δε μπορει να κανει χιλιοστο ουτε εμπροσ ουτε πισω λογο του οτι ετσι και το προσπαθησω τηα μετρισω τη κατηφορα σε χρονο κεντερι απο τησ τουμπες ωσ κατω στην αρχη της! :D :D τα αστεια με μαρανανε! αν μπορειτε να με ωοιθησετε θα ειμαι εδω ωσ το πρωι και θα περιμενω νεα σας!ευχαριστω εκ των προτερων!τα λαστιχα μου ειναι bfg 215 - 75 - 15
dytikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 7:14 pm

Δημοσίευσηαπό kermit » Πέμ Φεβ 02, 2012 4:41 pm

Άβαταρ μέλους
kermit
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:50 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό dytikos » Πέμ Φεβ 02, 2012 8:21 pm

dytikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 7:14 pm

Δημοσίευσηαπό pavlos » Πέμ Φεβ 02, 2012 11:52 pm

Άβαταρ μέλους
pavlos
El Presidente
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 9:02 am
Τοποθεσία: νησιά: BOUROU BOUROU

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron