"ΣΦΥΡΙΓΜΑ" ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ

Ή πώς μεταφέρει στον χώμα την ισχύ του το θηρίο..

Δημοσίευσηαπό vitalpoint » Τετ Ιούλ 14, 2010 1:26 pm

vitalpoint
 
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2010 10:05 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-Μεσογείων 29

Δημοσίευσηαπό vitalpoint » Τετ Ιούλ 21, 2010 8:14 am

Να μαστε παλι.Λοιπον πηγα χτες στην αντιπροσωπεια και αφησα το αυτοκινητο.Μου ειπαν οτι αλλαξαν το ρουλεμαν και οτι δεν ειδε καποια βλαβη αλλου.Φευγοντας το βραδυ...αρχισε να ξανασφυριζει!!
Τωρα ή αυτοι στην συγκεκριμενη αντιπροσωπεια ειναι ασχετοι και δεν ξερουν να κανουν την δουλεια τους ή,που ειναι και το πιο πιθανο με δουλευουν ψιλο γαζι και δεν εχουν αλλαξει τιποτα.
Το θεμα ειναι οτι το αυτοκινητο ειναι καινουργιο και δεν πρεπει να σφυριζει η να χτυπαει τιποτα στις 15000 χλμ. οσο κι αν αυτο δεν προκαλει ζημια.
vitalpoint
 
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2010 10:05 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-Μεσογείων 29

Δημοσίευσηαπό ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ » Τετ Ιούλ 21, 2010 4:46 pm

Φιλε Γιωργο κλαφτα αντιπροσωπια εγγυηση(φυσικα ειρωνικα)και εγω θυμα,με θεμα ομως την αντικατασταση του φιλτρου καμπινας,με χρεωσαν κανονικα και πριν δυο μερες πηγα να το αλλαξω μονος μου και αφαντο,υπομονη!
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 7:20 pm
Τοποθεσία: ΚΟΡΩΠΙ

Δημοσίευσηαπό vitalpoint » Παρ Ιαν 28, 2011 10:09 am

Μετα απο πολυ καιρο και αφου αλλαξα 2 φορες ρουλεμαν συμπλεκτη στην αντιπροσωπεια και δεν λυθηκε το προβλημα γιατι το σφυριγμα απο τον δισκο συνεχιζοταν αλλαξα ολο το συστημα δισκο-πλατο-ρουλεμαν κι εβαλα τον Daikin.Φυσικα σε δικο μου μαστορα.Το προβλημα λυθηκε.Απο οτι ειδαμε καποιο απο τα χτενια του πλατο ειχε στραβωσει και εγινε ολη η ιστορια.Αυτο που δεν ξερω και ηθελα να ρωτησω ειναι ποια ειναι η πιθανη αιτια αυτης της ιστοριας ωστε να μην ξανασυμβει.Ευχαριστω για την προσοχη σας
vitalpoint
 
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 04, 2010 10:05 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-Μεσογείων 29

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μετάδοση , σύστημα διεύθυνσης και φρένα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron