ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ???

Τα παπουτσάκια του θηρίου

ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ???

Δημοσίευσηαπό georgek » Παρ Νοέμ 27, 2009 8:09 pm

Καλησπερα,
Αν και μολις σημερα παρελαβα το Jimny μου, σκεφτομαι ειδη να αλλαξω τα εργοστασιακα λαστιχα σε ΑΤ και ειμαι μεταξυ των Goodyear AT/R και General Grabber AT2 σε διασταση 205 75 R15 (νομιζω οτι και τα δυο βγαινουν σ' αυτη τη διασταση). Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε τη γνωμη σας για τα δυο αυτα ελαστικα οπως επισης και τα θετικα και αρνητικα της αλλαγης απο 70 σε 75.

Ευχαριστω εκ των προτερων
georgek
georgek
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 08, 2009 9:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Παρ Νοέμ 27, 2009 8:20 pm

το καλο με τα 75 ειναι οτι 8α παρεις λιγο ιπσος στα διαφορικα απο το έδαφος! ...το κακο 8α σου κοψει λιγο το jimny σε επιταχυνση κ τελικη ...κ ελαχιστα μεγαλήτερη κατανάλωση.! αυτα ......αποψη μου μην βιαστης να αλαξεις αμεσω λάστιχα....δες πως συμπεριφέρωνται τα μαμα (λιγο προσοχη στο βρεγμενο 8ελουν) πες μας καλητερα τι χρήση κανεις -τι 8ελεις να κάνεις να σε κατατοπισουμε.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό georgek » Παρ Νοέμ 27, 2009 8:26 pm

Η χρηση του θα ειναι οn-off δηλαδη καθημερινη χρηση στην πολη απο και προς τη δουλεια και σαββατοκυριακο χωμα. Σιγουρα δεν θελω ΜΤ ελαστικα. Ο λογος που θελω να τα αλλαξω αμεσα ειναι επειδη τα λαστιχα εχουν μολις 8χλμ ! να τα δωσω σαν ανταλλαγη στον εμπορο και να πληρωσω την διαφορα για τα ΑΤ.
Ακου γνωμες.
georgek
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 08, 2009 9:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Λάστιχα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες