Καλοκαιρινα λαστιχακια

Τα παπουτσάκια του θηρίου

Καλοκαιρινα λαστιχακια

Δημοσίευσηαπό panosd » Πέμ Απρ 12, 2007 1:52 am

Το βάζω στα τέσσερα (4χ4) και αργά (LO) για να μην κολλάω πουθενά.
Άβαταρ μέλους
panosd
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 13, 2006 5:37 pm
Τοποθεσία: Θεσ/νικη-Σερρες

Re: Καλοκαιρινα λαστιχακια

Δημοσίευσηαπό maksxania » Τετ Απρ 23, 2008 10:48 pm

Βάλε ή τα bridgestone ή τα kumho.όσους ξέρω για γενική χρήση βάζουν στα 4χ4 το bridgestone a/t.εγώ θα έβαζα το kumho και αυτό θα βάλω όταν φαγώσω τα μανίσια που τα έχω το καλοκαίρι.Βάλε 205/70/15 θα είναι πιό ζωντανό.
maksxania
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 11:19 pm

Δημοσίευσηαπό CR » Τετ Απρ 23, 2008 11:48 pm

Έχω τα Cooper ATR 12000km τώρα (380 ευρώ στον Εγγλεζόπουλο) και χωρίς να έχω άλλη εμπειρία εκτός από τα μαμά λάστιχα, είμαι πολύ ευχαριστημένος, εντός και εκτός, αλλά και από την αντοχή τους (highlights πιστεύω το κράτημά τους σε βρεγμένο/πάγο) .
Άβαταρ μέλους
CR
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Πέμ Απρ 03, 2008 1:27 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Τριαντάφυλλος » Πέμ Απρ 24, 2008 2:35 pm

Εγώ πάντως πριν βάλω Α/Τ για το καλοκαιράκι (Dueler) ήμουν μια χαρά με τα αναγομωμένα Μ/Τ στην μαμίσια διάσταση και με την μαμά ανάρτηση...!! Και τι εννοώ?
Κατ'αρχάς το ψήλωσα 3,5 εκ. με Monroe(αμορτισέρ) και Mad(ελατήρια). Έτσι είπα να βάλω και πιο τέρας ελαστικό... Επέλεξα λοιπόν το παραπάνω Α/Τ αλλά σε διάσταση 215/75/15.
Από τότε φίλε μου:
1)Έχει σπάσει, στις ενώσεις με τον θόλο, ο μπροστά προφηλακτήρας επειδή αν στρίβω το τιμόνι και έχει ''καλή'' λακούβα βρίσκουν τα μπροστά λάστιχα!
2)Το αμάξι καίει παραπάνω με διαφορά!
3)Δεν τραβάει σε ανηφόρες και...
4)Ζορίζεται σε αυτές με αποτέλεσμα να μου μυρίζει ο δίσκος.
Προσπαθώ να τα λιώσω αλλά μάταια!! Είναι εκπληκτικά κατά τα άλλα και στο βρεγμένο ακόμα... Την λάσπη την κρατάει όμως.
Τέλος τα επόμενα μου λάστιχα θα είναι στην μαμά διάσταση αν και τώρα μάλλον είναι αργά!!
Άβαταρ μέλους
Τριαντάφυλλος
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2007 2:09 pm
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ


Επιστροφή στο Λάστιχα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες