Ελαστικα cooper discover A/T

Τα παπουτσάκια του θηρίου

Δημοσίευσηαπό Artisan » Δευτ Σεπ 28, 2009 9:36 am

Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό Artisan » Πέμ Οκτ 01, 2009 9:29 am

Επιτελους!!Απο σημερα στο αμαξι δεσποζουν 4 ολοκαινουργια Cooper ATR... :D :D :D :D

Απο τα πρωτα ασφαλτινα 40 χλμ που εκανα για να παω στην δουλεια εμεινα πολυ ευχαριστημενος!! :D
(Με αυτα που φοραγα πριν και με τις ζαντες σκετες να πηγαινα ευχαριστημενος θα 'μουνα!!)

Θα σας πω εντυπωσεις σε λιγο καιρο...Να γραψουν και κανενα χωματινο χιλιομετρο.. :D
γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό Don_Manolo » Πέμ Οκτ 01, 2009 7:25 pm

Εμένα μου έκανε προσφορά 400 ευρώ την τετράδα για τα Cooper ATR. Ο ίδιος μου είπε πως είναι καλύτερα από τα Yokohama Geolander ΑΤ γιατί τα δεύτερα έχουν πιο λεπτά πλαϊνά. Πάλι από τον ίδιο για τα Bridgestone Dualler AT είχα προσφορά 420 ευρώ χωρίς κανένα σχόλιο όμως για το αν είναι καλύτερα ή χειρότερα και δεν γνώριζε ότι είναι τα 694 (του τα έδειξα εγώ από τον κατάλογο που έψαχνε λίγο χαμένος).

Αυτό το τελευταίο μου δείχνει ότι δεν ξέρει και πολλά κι αν κρίνω κι από την προσφορά που μου έκανε μάλλον δε θα με ξαναδεί.
Άβαταρ μέλους
Don_Manolo
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Γέρακας Αττικής

Δημοσίευσηαπό Artisan » Παρ Οκτ 02, 2009 1:43 am

γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό administrator » Παρ Οκτ 02, 2009 3:47 pm

Άβαταρ μέλους
administrator
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2004 9:53 am

Δημοσίευσηαπό Artisan » Παρ Οκτ 02, 2009 4:12 pm

γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό blueman » Πέμ Οκτ 15, 2009 10:09 pm

Καλησπέρα .

Είμαι κ εγώ σε φάση αλλαγής των εργοστασιακών ελαστικών και είμαι ανάμεσα στα Cooper A/T και Bridgestone 694 A/T .
Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω ποιο από τα δύο είναι κατα την γνώμη σας καλύτερο .Με ενδιαφέρει πολύ η συμπεριφορά τους ειδικά στο βρεγμένο ?Ρωτάω γιατι είχα άσχημη εμπειρία πριν λίγο καιρο όπου μου έφυγε το jimny σε στροφή και βρέθηκα εκτός ....ευτυχώς χωρίς ζημιές .

Φιλικά

Σταύρος
blueman
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:07 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Πέμ Οκτ 15, 2009 10:42 pm

Φιλε μου τα bridgestone ειναι πολυ καλα σε λασπη κ τα σκετικα αλλα στο βρεγμενο αστα να πανε! Ισως λιγο καλυτερα απο τα μαμα αλλα δε θα τα ξαναβαζα. Τωρα για τα αλλα που αναφερεις δε ξερω, δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα αν ψαξεις λιγο κατι θα βρεις. Οτι κ αν βαλεις καλοφορετα
Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Δημοσίευσηαπό teo1220 » Σάβ Οκτ 17, 2009 11:22 am

Συμφωνω για τα bridgestone !
-θοδωρης-
teo1220
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 1:13 pm

Δημοσίευσηαπό Artisan » Δευτ Οκτ 19, 2009 3:07 am

Μετα απο αυτο το βροχερο Π/Σ μπορω μα σου πω με σιγουρια οτι τα Cooper στην βροχη ειναι μια χαρα...

Δεν εχω δοκιμασει και πολλα ελαστικα για να σου πω αν ειναι τα καλυτερα,
αλλα εγω εμεινα αρκετα ευχαριστημενος...Ας πουμε παντως οτι φοραγα Bridgestone πριν (στην πλειοψηφεια τους τουλαχιστον!) και παραλιγο να γινω καινουργιος ενα βραδυ με βροχη..Αλλα δεν πολυμετραει αυτο γιατι ηταν και σαπια.....
Με τα Copper απο την αλλη δεν γλιστρησα καθολου ολο το τριημερο και εκανα ουκ ολιγες διαδρομες..
Τι ξεκινημα σε ανηφορες, τι αποτομα φρεναρισματα, δεν καταλαβαινε τιποτα!!
Για στροφες με χιλιομετρα δεν μιλαω καν για πολυ απλα δεν χρειαστηκε να κοψω πουθενα (η τουλαχιστον λογω βροχης με τον φοβο μην με αδειασει πουθενα)..8) 8) 8) 8)

Μιλαω για ασφαλτο παντα!! :D

Πριν απο λιγο καιρο ημουν κι γω στο ιδιο διλλημα και τελικα απο σποντα κατεληξα με τα Cooper...Μαλλον σε καλο μου βγηκε.. :D :D
Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κρατηματα στην βροχη..
γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό blueman » Δευτ Οκτ 19, 2009 9:42 pm

blueman
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:07 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό Artisan » Τρί Οκτ 20, 2009 2:16 am

γρουν-γρουν.....
Άβαταρ μέλους
Artisan
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Σεπ 01, 2009 10:46 am
Τοποθεσία: θεατρο "ΠΕΤΡΑΣ"

Δημοσίευσηαπό bigjim » Τρί Οκτ 20, 2009 10:17 am

bigjim
 
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ Σεπ 16, 2009 10:56 am

Δημοσίευσηαπό DirectionLess » Παρ Οκτ 23, 2009 10:05 am

[quote="Don_Manolo"]Εμένα μου έκανε προσφορά 400 ευρώ την τετράδα για τα Cooper ATR. Ο ίδιος μου είπε πως είναι καλύτερα από τα Yokohama Geolander ΑΤ γιατί τα δεύτερα έχουν πιο λεπτά πλαϊνά. /quote]

Tα πλαϊνά στα νέα YOKOHAMA GEOLANDAR είναι σαφώς πιο ενισχυμένα από τα παλιά και στο λέω αυτό επειδή την έψαξα τη δουλειά πολύ πριν τα βάλα. Ομολογουμένως, τα cooper είναι αρκετά καλά αλλά λόγω μεγάλου τακουνιού, τα φοβήθηκα λίγο (για την περίπτωση του βρεγμένου δρόμου). Πάντως, αν σου έδωσε τιμή και για τα ΥΟΚΟΗΑΜΑ, αρκεί να ξέρεις ότι κάνουν από 370 έως 380Ε, επομένως κάνε τις πράξεις και δες πόσο παραπάνω χρεώνει ο μίστερ.
DirectionLess
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 7:32 am

Δημοσίευσηαπό Don_Manolo » Παρ Οκτ 23, 2009 10:40 am

Ευχαριστώ αγαπητέ DirectionLess για την επισήμανση αλλά λόγω επαγγελματικού ταξιδιού στο εξωτερικό που ίσως κρατήσει και όλο το χειμώνα ανέβαλα οποιαδήποτε αναβάθμιση στο jimny. Θα μείνουν όλα εργοστασιακά, ακόμα και τα λάστιχα, μέχρι να οριστικοποιηθεί το πρόγραμμά μου.
Άβαταρ μέλους
Don_Manolo
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Γέρακας Αττικής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Λάστιχα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες