YOKOHAMA GEOLANDER G015

Τα παπουτσάκια του θηρίου

YOKOHAMA GEOLANDER G015

Δημοσίευσηαπό Dimny » Σάβ Δεκ 30, 2017 2:02 pm

Καλημέρα σας και καλή χρονιά !!!

Έβαλα σήμερα τα παραπάνω ελαστικά, μιας και θα πάμε ταξιδάκι, και τα MALATESTA COBRA μου τα έχω αφήσει στην άκρη μιας και δεν πατάω πολύ χώμα.

Όσο έχω το αυτόκίνητο έχω δοκιμάσει κατα σειρά τα παρακάτω ελαστικά ¨

1) Bridgestone dueler (ναι τα μαμά - ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ)
2) michelin Latitude tour (Αυτά ήταν 90-10) - καταπληκτικό ελαστικό για μέσα στην πόλη σε βρεγμένο και στεγνό ).
Αθόρυβο και οικονομικό και πολύ ανθεκτικό στο χωματόδρομο με φυτεμένες πέτρες, καρόδρομο κτλ...
Για σκαρφάλωμα συνιστώ ποιό πολύ το CROSS
3) MAXXIS TREPADOR - το έβαλα μεταχειρισμένο και ήταν πολύ καλό ελαστικό στην μαμά διάσταση για offroad
Όμως με τον καιρό γίνεται αρκετά θορυβώδες και ειδικά στις μικρές ταχύτητες έκανε σαν τρακτερ (Μιλάμε μετα τα 35000 χλμ. και γλίστραγε πάρα πολύ στον βρεγμένο αν και λογικό με τόσα χιλιόμετρα )
4) ΜΑΛΑΤΕΣΤΑ COBRA NT - Καταπληκτικό ελαστικό που αναβαθμύζει απίστευτα τις offroad ικανότητες του αυτοκινήτου .
Καταπληκτικό κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο μέχρι και τα 20000 χλμ... (τώρα τα έχω βγάλει και τα χρησιμοποιώ μόνο χειμώνα και όταν πάμε καμιά καλή χωμάτινη εκδρομή !!!)

5) Yokohama Geolander : μόλις τα έβαλα, οπότε θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα...
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 11:19 am
Τοποθεσία: Νίκαια

Re: YOKOHAMA GEOLANDER G015

Δημοσίευσηαπό Ασκληπιός » Σάβ Μαρ 03, 2018 11:13 am

Καλημέρα.

Μόλις αγόρασα ένα Jimny και τώρα ψάχνω για ελαστικά.
Μπορείς να γράψεις ποιες είναι οι εντυπώσεις σου για τα Yokohama Geolandar A/T-S G015 205/70R15.

Ευχαριστώ.
Ασκληπιός
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 07, 2018 8:46 am


Επιστροφή στο Λάστιχα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron