ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΘΕΣΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΓΚΑΖΙΟΥ

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΘΕΣΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΓΚΑΖΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Ορέστης » Τετ Σεπ 19, 2012 1:08 pm

Έχω πρόβλημα με με τον αισθητήρα θέσης πεταλούδας γκαζιού σε Jimny του 2004. Η τιμή του ανταλλακτικού στην αντιπροσωπεία είναι 250 συν το ΦΠΑ.
Υπάρχει κάποιος άλλος αισθητήρας είτε ιμμιτασιόν, είτε άλλης εταιρείας, που να κάνει για το jimny σε καλύτερη τιμή; Κάθε σχετική πρόταση θα με βοηθούσε πολύ...
Ορέστης

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τετ Σεπ 19, 2012 2:33 pm

καλος ηρθες ...ρωτα σε κανα μαγαζι με ανταλακτικα μπορει να γνωριζουν κατι η να σε παραπεμψουν καπου αλλου ...επισεις δεν ξερω αν ηπαρχει κ αξιζει να ψαξεις για μεταχειρισμενο αισθητηρα.
τι προβλημα σου παρουσιασε και χρειαζεται αισθητηρα ?
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member

Δημοσίευσηαπό Ορέστης » Τετ Σεπ 19, 2012 3:03 pm

Καλώς σας βρήκα. Τον τελευταίο καιρό μου έσβηνε, όχι συχνά, ανεβοκατεβάζοντας απότομα τις στροφές σε ρελαντί (από 1100 μέχρι 400). Κάποια στιγμή άναψε το λαμπάκι του check engine, αλλά μετά από μερικά χιλιόμετρα έσβησε. Μετά από ένα μήνα παρουσιάσε τα ίδια προβλήματα πιο έντονα, αλλά αυτή τη φορά το λαμπάκι άναβε περισσότερες φορές. Τώρα το έχω σβήσει μέσα από πρόγραμμα σκαναρίσματος για δεύτερη φορά, αλλά έχω την εντύπωση ότι θα το ξανακάνει. Μέχρι στιγμής έχω κάνει καμία δεκαριά χιλιόμετρα και δεν το έχει εμφανίσει...
Ορέστης

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τετ Σεπ 19, 2012 3:28 pm

και εμενα μου εχει τυχει να πεσουν οι στροφες πιο κατω απο το κανονικο και να σβησει...δλδ 5 φορες μεσα σε ενα χρονο περιπου σαν συχνοτητα ... ειμαι στο φαναρι και σβηνει(παραδειγμα) .
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member

Δημοσίευσηαπό ESo » Πέμ Φεβ 20, 2014 11:39 pm

Καλησπέρα,έχετε παρατηρήσει όταν ανάβετε τα φώτα εάν ανεβαίνουν οι στροφές ???Ευχαρίστω
ola kala
ESo

Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες