Νεο μέλος,αναζήτηση ανταλακτικών.

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

Νεο μέλος,αναζήτηση ανταλακτικών.

Δημοσίευσηαπό d_kampi » Σάβ Οκτ 09, 2010 7:36 pm

Παίδες καλησπέρα,παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω μιάς και μόλις αγόρασα και εγώ ενα Jimny.Είναι μεταχειρισμένο μοντέλο 2002,άριστο μηχανικά αλλά με αρκετές φθορές εξωτερικά.Για αρχή χρειάζεται αλλαγή μπροστινού προφυλακτήρα και δεξιού καθρέπτη(οδηγού).
Εψαξα αρκετά στο νετ για ανταλακτικά και έχω βρει 2-3 μαγαζιά.Υπάρχει κάποιο μαγαζί που μπορείτε να μου προτείνετε?Ρώτησα και για καινούρια αλλά μου είπαν 300+ ευρώ για τον προφυλακτήρα και 190 ευρώ για τον καθρέπτη,και θεωρώ ότι είναι κοροιδία για ενα παλιό αυτοκίνητο.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Υ.Γ: Μπορεί κάποιος να μου πεί πόσα ακριβώς κυβικά είναι το 1300άρι?Είναι μέχρι 1357cc ή περισσότερα(ρωτάω για τα τέλη κυκλοφορίας)
d_kampi
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 8:45 pm

Δημοσίευσηαπό d_kampi » Σάβ Οκτ 16, 2010 3:30 pm

Παιδιά επειδή δεν μπορώ να το βρώ, υπάρχει στους κανονισμούς του φόρουμ κάποιος περιορισμός στο να δίνονται στοιχεία εμπόρων?Γιατί το να μην γνωρίζει ΚΑΝΕΝΑΣ απο τους περίπου 80 που έχουν δεί το θέμα μου κάποιο μαγαζί μου φαίνεται απίθανο...Και πέρα απο αυτό,δεν γνωρίζει ΚΑΝΕΝΑΣ να μου πεί πόσα κυβικά ακριβώς είναι το Jimny???Εκτός βέβαια και αν το φόρουμ αυτό είναι για να γίνονται συζητήσεις μεταξύ γνωστών και φίλων και τα νέα μέλη δεν είναι ευπρόσδεκτα.Αν είναι έτσι ζητάω συγγνώμη και πάω πάσο!Απλά ενημερώστε για να ξέρουμε..
d_kampi
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 8:45 pm

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Σάβ Οκτ 16, 2010 3:48 pm

Αν δεν ειναι διαφήμηση δεν πειράζει κανέναν .

Κοίτα στις αγγελίες , υπάρχουν κάποιοι που έχουν ανταλακτικά συνέχεια . Εγω πχ δεν γνωρίζω κάποιο μαγαζί σγκεκριμένα , ψωνίζω αν χρειαστεί από διάφορες μάντρες.

Κυβικά ανοιξε το βιβιλιαράκι το γράφει κάπου ή πάτα ενα google ?????????
:lol:

Αν δεν σου απάντησε κάποιος δεν πάει να πάει οτι σε γράφουνε , απλά μπορεί να μην ξέρουν ή οτιδήποτε αλλο έχει κατα νού ο καθένας .
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό d_kampi » Σάβ Οκτ 16, 2010 4:14 pm

@P

Το έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα απάντηση.Το αυτοκίνητο θα το έχω στα χέρια μου την ερχόμενη Τρίτη.Αν το είχα ήδη θα είχα κοιτάξει στην άδεια κυκλοφορίας και θα έβλεπα πόσα κυβικά είναι...
Thanks anyway!
d_kampi
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 8:45 pm

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Σάβ Οκτ 16, 2010 4:32 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_Jimny
third generation
Το έψαξες και δεν βρήκες το πρώτο που βγάζει στο search ε ? :lol:
OK d_kampi !
Αι αμ αουτ οφ χιαρ
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό JEO » Σάβ Οκτ 16, 2010 7:09 pm

Αν θυμαμαι καλα ειναι 1328cc. Περσι ειχα πληρωσει 96 ευρω περιπου τελη κυκλοφοριας (ασχετα αν δεν το κυκλοφορησα.....).
Για τα ανταλλακτικα υπαρχει η Σπυρου Πατση, η Λιοσιων και ενας ακομη στην
χαμοστερνας που εχει ανταλλακτικα για suzuki.
Θελει λιγο ψαξιμο αλλα κατι θα βρεις.
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό d_kampi » Σάβ Οκτ 16, 2010 7:22 pm

Thanks JEO.Το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι απο επαρχεία και μου είναι λίγο δύσκολο να ανέβω Αθήνα και να πάρω σβάρνα τους μαντράδες.Γι'αυτό έψαχνα μήπως βρώ τίποτα μέσω ιντερνετ να το παραγγείλω και να γλιτώσω λίγο ταλαιπωρία..
d_kampi
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 8:45 pm


Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron