Μεταλλικοί Προφυλακτήρες

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

Μεταλλικοί Προφυλακτήρες

Δημοσίευσηαπό HUNTER-TASOS » Πέμ Ιουν 26, 2008 11:32 am

Γεια χαρά σε όλους ,
Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας γιατί σκέφτομαι να βάλω μεταλλικούς προφυλακτήρες στο jimny.
Αξίζει μία τέτοια κίνηση.Οι προφυλακτήρες μου εχουν ήδη γρατζουνιές πολλές από τα κυνήγια και σκέφτομαι να τους αλλάξω με μεταλλικούς και να ησυχάσω.
Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι η νομιμότητα το βάρος τους και γενικως εάν αξίζει κάτι τέτοιο.
Φιλικά Τασος.
HUNTER-TASOS
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιουν 24, 2008 11:18 am

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Πέμ Ιουν 26, 2008 2:33 pm

δεν ειναι νομιμοι
το βάρος τους ειναι μεγάλο για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο , γίνεται εμπροσθοβαρές και ο 1.3L δεν σηκώνει κι αλλο βάρος
δεν εξίζει
αν το πρόβλημα σου ειναι οι γρατζουνιές τοτε ουτως ή αλλως δεν χρειάζεσαι μεταλλικούς προφυλακτήρες .
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό HUNTER-TASOS » Παρ Ιουν 27, 2008 11:47 am

To βάρος δεν το είχα σκεφτεί.Να πω την αλήθεια μου θα ήθελα να κόψω και τους είδη υπάρχοντες για την πολυ λασπουριά που κουβαλάω συνήθως μέσα στους προφυλακτήρες αλλά πάλι δεν ξέρω εάν αξίζει και βέβαια για τίς καλύτερες γωνίες που θα έχω.

Και κάτι ακόμα σε όποιον μπορεί να βοηθήσει.Πέρυσι εβαλα ελατήρια mad και αμορτισερ monroe αλλά μου φαινεται ότι το αμάξι δεν πήρε τους αναμενόμενους 3,5 πόντους που μου είπαν.Τα λάστιχα μου είναι 195/80/15 και σε πολυ δύσκολες συνθήκες μου βρίσκει για αυτό σκέφτομαι να βάλω προσθήκες.Αξίζει κάτι τέτοιο?
Μήπως κάποιος ξέρει τι ύψος έχει το jimny από το φτερό μέχρι το πάνω μέρος της ζάντας για να δω πόσο ύψος έχω πάρει?

Ευχαριστώ πολύ Τασος
HUNTER-TASOS
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Ιουν 24, 2008 11:18 am

Δημοσίευσηαπό Antonis » Παρ Ιουν 27, 2008 12:17 pm

JimnyClub.Gr
Άβαταρ μέλους
Antonis
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1090
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 11:58 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ


Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron