VICTORINOX RESCUE TOOL

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

VICTORINOX RESCUE TOOL

Δημοσίευσηαπό JEO » Δευτ Μαρ 17, 2008 5:48 pm

Ειναι ενα εργαλειο διασωσης απο την γνωστη VICTORINOX που παραγει τοσα χρονια τους ελβετικους σουγιαδες (καμια σχεση με τον Μπαμπη τον σουγια). Εγω πηρα ηδη ενα για το SUZUKI και θα παρω αλλο ενα για την BΜW. Τα περιπου 80 ευρω που κοστιζει δεν ειναι τιποτα μπροστα σε μια η' και παραπανω ανθρωπινη ζωη που μπορει να σωσει.
Εικόνα

Εχει σχεδιαστει σε συνεργασια με το Γερμανικο διασωστικο σωμα ADAC και μπορει να δουλευτει ακομα και με γαντια.
Το προσον του ειναι πως μπορει να σπασει ΟΛΑ τα κρυσταλλα αυτοκινητων ακομα και τα αυθραστα η' με μεβρανες αλλα και να τα ΠΡΙΟΝΙΣΕΙ ωστε να απεγκλωβισεις τα ατομα που ειναι μεσα.

Δειτε το απιστευτο βιντεο εδω:
http://www.youtube.com/watch?v=zApUSw0xsRY
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό IKE » Πέμ Μαρ 20, 2008 6:52 pm

Έχω εδώ και πολλά χρόνια τον κλασσικό σουγιά victorinox που είχε και ο McGuyver, η ποιότητα είναι κορυφαία, τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Το συγκεκριμένο τι μέγεθος έχει?
Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό JEO » Παρ Μαρ 21, 2008 12:10 am

Τον κλασσικο σουγια τον εχω κι εγω απο πιτσιρικι...... Αθανατος.
Ο συγκεκριμενος ειναι μεγαλυτερος απο τον κλασσικο. Ειναι στο μεγεθος της παλαμης και εχουν σχεδιασει ετσι τα διαφορα εξαρτηματα που να σχηματιζουν μια αναγλυφη γροθια για να ταιριαζει στα δαχτυλα.

Οταν βαζεις ολη σου την δυναμη για να σπασεις ενα κρυσταλλο θες να παραμεινει το εργαλειο στα χερια σου.....

Υ.Γ. Λειπεις Γιαννη..... ποτε τελειωνεις?
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό IKE » Σάβ Μαρ 22, 2008 12:49 pm

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

VICTORINOX RESCUE TOOL !!! FROM LIBYA

Δημοσίευσηαπό dimstavr » Κυρ Μάιος 04, 2008 12:54 pm

Χρόνια πολλά σε όλους!
Βρίσκομαι στη Τρίπολη της Λιβύης για λίγες μέρες και σε μία βόλτα μου για ψώνια βρήκα σε ένα μαγαζί με αυθεντικά προιόντα της Victorinox τον rescue στα 110 λυβικά δινάρια δηλ στα 60 ευρώ. εγώ αγόρασα ήδη 3 για μένα και για δύ φίλους μου. /οποιος ενδιαφέρεται και νομίζει οτι αξίζει η τιμή ας μου πεί να φέρω στην Ελλάδα.
Πάντως είναι φοβερό εργαλείο και πιστεύω πως θα με βοηθήσει σίγουρα. :!: :!: :!: :!: :!:
STAVROS- i trela paei sta vouna
Άβαταρ μέλους
dimstavr
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Αύγ 24, 2007 6:20 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron