ερωτήσεις για νέο αυτοκίνητο

Οτι δεν υπάγεται στις άλλες κατηγορίες

ερωτήσεις για νέο αυτοκίνητο

Δημοσίευσηαπό vangelis » Τετ Φεβ 27, 2008 11:28 pm

Mεταφέω εδώ το πόστ σύμφωνα με τις οδηγίες του φίλου sakman

Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 27, 2008 7:10 pm Θέμα δημοσίευσης: Re: Γεια χαρά



vangelis έγραψε:
Γεια σας,

ειμαι ο Bαγγέλης και δέν έχω ακόμα jimny...

Σκέφτομαι να πάρω ένα jimny για να το χρησιμποιώ στο βουνο και για δέυτερο μικρό αυτοκίνητο της οικογένειας.

Εχω μπλέξει λιγάκι γιατι βλέπω στό δρόμο χρώματα και αξεσουάρ πού ο έμπορος ( στήν Παλήνη) μου λέει ότι δέν προσφέρονται..

Π.χ.
μπρός πίσω λασπωτήρες πού λένε suzuki, ενώ αυτοί προσφέρουν κάτι άλλους πίσω...
Το μαμίσιο στέρεο ΔΕΝ έχει auχ in πού είναι για μένα βασικό γιατί δέν έχω μουσική σε σιντι αλλά μόνο σε mp3. Αν το παραγγείλω χωρίς το στέρεο πώς θα μοιάζει η κονσόλα;
Ο κοτσαδόρος περισεύει από τήν ρεζέρβα ώστε να βάζω την σκάρα τών ποδηλάτων μου ;

Αυτά και άλλα σκέφτομαι αλλά πιστεύω θα τα λύσω εδώ σύντομα και θα πάω να παραγγείλω "διαβασμένος"

Αν έχετε τίποτε συμβουλές μήν διστάσετε...

Αλλά είναι καλύτερα να ανοίξω άλλο θρέντ με αυτά μήν χαλάσουμε τις γνωρμίες...

Ας μου πέι κάποιος πού ταιριάζεουν αυτα τα ερωτήματα...




Φίλε vangelis γειά σου , καλώς ήρθες στην παρέα μας . Όντως σε αυτό το φόρουμ θα λύσεις κάθε απορία σου για το Jimny . Οι εμπειρογνώμονες του Club με χαρά θα σου απαντούν . Αυτά που ρωτάς μπορείς να τα γράφεις στην ενότητα ¨ Εξοπλισμός Γενικά ¨ Tι αυτοκίνητο σκοπεύεις να πάρεις , καινούργιο ή μεταχειρισμένο ? Τώρα όσων αφορά το εργοστασιακό RCD ξέρω ότι η αντιπροσωπεία ( PERSONAL BEST ) έχει και με είσοδο AUX , εδώ και ένα χρόνο . Σε παρακαλώ να μεταφέρεις το πόστ σου στην άλλη ενότητα .


φίλε sakman,

ευχαριστώ για την απάντηση. Τι εννοείς "αντιπροσωπεία"; Δέν είναι όλα τα καινούργια της αντιπροσωπέιας;
Πού πρεπει να πάω για να βρώ εργοστασιακό εξοπλισμό όπως τον αναφέρεις;

Απ ότι κατάλαβες, σκέφτομαι για καινούργιο αυτοκίνητο...αλλά θέλω κάπου να έχω καταλάβει/δεί ακριβώς τι θα πάρω και να το έχω και γραμμένο στήν παραγγελία γιατί στό παρελθόν είχα δυσάρεστες εκπλήξεις...

Αν έχετε την καλωσύνη επεξηγήστε αυτό το θέμα της αντιπροσωπείας...

Ευχαριστώ
vangelis
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 8:03 pm

Δημοσίευσηαπό sakman » Πέμ Φεβ 28, 2008 9:03 am

Φίλε vangelis
Η Personal Best είναι Σφακιανάκης ¨ κεντρικός ¨ αντιπρόσωπος Suzuki , ο έμπορος φυσικά και παίρνει από τον Σφακιανάκη αλλά και από αλλού . Μπορεί όμως να έχει από την παρτίδα με τα ¨ παλιά : RCD . Πιστεύω αν του πείς ότι στην Personal έχουν και με είσοδο AUX , κάτι ίσως να μπορεί να κάνει .
Ενας νορμαλ κοτσαδόρος λογικά δεν βγαίνει έξω από την ρεζέρβα ή βγαίνει πολύ λίγο , κάποιοι στο Club νομίζω ότι έχουν ασχοληθεί με το θέμα , οπότε θα σου πουν περισσότερα .
Άβαταρ μέλους
sakman
 
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Τρί Μαρ 13, 2007 7:05 pm
Τοποθεσία: Βριλήσσια + Ηλιούπολη

Δημοσίευσηαπό thanos46dottore » Πέμ Φεβ 28, 2008 2:29 pm

Εγω παντως επειδη ειχα ενα Sony Xplod με CD, USB, AUX in που επαιζε και wma,aac εκτος απο mp3 και ταιριαζε κ με το ταμπλο σαν χρωμα πλαστικου και φωτισμος (ολοιδιο κοκκινο με τουσ διακοπτες και η οθονη φωτιζεται σαν τα οργανα) παρηγγειλα το απλο και τους ειπα να μου το βαλουν.

Μετα μου ειπαν 90 ευρω για να το εγκαταστησουμε και να βαλουμε ηχεια,αλλα πιθανοτατα να μου βαζαν 2 ηχεια αλλα οπως και να χει θα βαζαν τα χαρτινα,ψευτικα ηχεια που εχουν τα περισσοτερα. Οποτε πηρα και 4 Sony ηχεια 90 ευρω και τους τα πηγα μαζι με το radio-CD. Μου πηραν 30 ευρω για τοποθετηση

Το ταμπλο αν βαλεις πηγη 1din θα χει στην κατω θεση (γιατι το ραδιοφωνο μπαινει στην πανω) ενα ρολογακι και μια μικρη θηκη..

Οσο για τον κοτσαδορο βαλαμε με τον πατερα μου τον σπαστο της Suzuki που βγαινει μονο με το κλειδι, επειδη τον θελουμε για λιγες μερες τον χρονο. Και απ'οσο θυμαμαι δεν προεξέχει...
KA.F.E : KAmenoi Foitites Enwtheite
Άβαταρ μέλους
thanos46dottore
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 8:40 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη


Επιστροφή στο Εξοπλισμός Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες