Θασσος 2014 (προς διοικηση jimnyclub)

Θα σε πάρω να φύγουμε...σ΄άλλη γη σ΄άλλα μέρη

Θασσος 2014 (προς διοικηση jimnyclub)

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Πέμ Αύγ 14, 2014 10:18 am

hallo παίδες....
Μόλις επέστρεψα απο Θάσσο. Είπαμε να πάμε για ένα μπανάκι αλλα ο καιρός μας τα χάλασε και τελικά καταλήξαμε να γυρνάμε όλον τον ορεινό όγκο της Θάσσου.
Οι εντυπώσεις απίστευτες... Φανταστικές διαδρομές, φανταστικά τοπία, και πολύ μα πολύ ΛΑΣΠΗ.
Αφού λοιπόν κατεβήκαμε απο το βουνό σταματήσαμε για μια μπυρίτσα σε ένα beach bar, οπου ο ιδιοκτήτης βλέποντας το αυτοκίνητο (full στη λάσπη) άρχισε να κάνει διάφορες ερωτήσεις....
Όταν λοιπόν του ανέφερα για το club μας, τότε αυτός πρότεινε να μας παρέχει κάποιες ανέσεις με σκοπό να πάμε μια εκδρομή, οργανωμένα στο νησί τους (εκτός τουριστικής περιόδου). Πιο συγκεκριμένα μας διαθέτει ΔΩΡΕΑΝ τα ενοικιαζόμενα δωμάτιά του (15 στον αριθμό), μειωμένα κόμιστρα στο καράβι, καθώς επίσης και φαγητό σε τιμή κόστους. Η ιδέα του είναι να εδρεωθεί ένα ετήσιο event στο νησί. Ανέφερε επίσης οτι μπορεί να μας φέρει σε επαφή με την τοπική αυτοδιοίκηση του νησιού και το όλο σκηνικό να γίνει με κάποια επισημότητα. Να γίνουν παράλληλες εκδηλώσεις, να υπάρξουν χορηγοί κτλ κτλ....
Η αλήθεια είναι οτι η δική μου θέση δεν ήταν κατάλληλη για να διαπραγματευτώ το οτιδήποτε, οπότε του είπα πως θα το μεταβιβάσω στο club και αν υπάρξει ενδιαφέρον, κάποιος απο τη διοίκηση θα επικοινωνήσει μαζί του.
Αυτός είναι και ο λόγος που το αναρτώ δημόσια. Η αλήθεια είναι οτι είμαι νέος στο club και οι μέχρι τώρα υποχρεώσεις μου δεν μου επέτρεψαν να συμετέχω σε κάποια συνάντηση-εκδρομή- εκδήλωση σας, οπότε και δεν γνωρίζω τις διαδικασίες που απαιτούνται για κάτι τέτοιο.
ΤΙ ΛΕΤΕ????
Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Πέμ Αύγ 14, 2014 10:23 am

Παραθέτω και μια απο τις διαδρομές

http://tinyurl.com/k949x7p
Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Παρ Αύγ 15, 2014 10:36 am

Ωραιος! :D Αν και ειμαστε ολοι σε καλοκαιρινο mood! Ωραιο θα ηταν να βρεθει χρονος να οργανωθει κατι τετοιο!

Πανεμορφη η Θασσος! θα ηταν απο τα μερη που θα ηθελα να παω.

Οσο για το λασπωμενο jimny καλοκαιριατικα ....θελουμε να δουμε φωτο!!!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Παρ Αύγ 15, 2014 9:18 pm

/Users/Reachy/Desktop/DSC_0463.jpg

Δύο μέρες πριν φτάσω στο νησί έριξε την περισσότερη βροχή που είχαν δει οι Θασσίτες.
Aρίστο η διαδρομή ήταν φανταστική. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος πάνω στην τετρακίνηση αλλα υπήρχαν πολλα σημεία που το αυτοκίνητο πατούσε στις δυο ρόδες. Δεν σου κρύβω οτι ΔΕΝ θα ξαναέκανα την διαδρομή χωρίς δεύτερο αυτοκίνητο. Τα νεροφαγώματα σε κάποια σημεία έφταναν το ένα μέτρο. Κανένας απο την περιοχή δεν ήξερε τη διαδρομή και έτσι πήγα με τη βοήθεια του γοογλε μαπσ. Νομίζω πως δεν πρέπει να πέρασε δευτερο αυτοκίνητο φέτος και επίσης δεν νομίζω πως κάποιο αυτοκίνητο με μεγαλύτερες διαστάσεις απο το jimnako θα μπορούσε να ακολουθήσει χωρίς ζημειά. Επίσης σε πολλα σημεία ήταν απαραίτητα τα αργά αν δεν ήθελες να πάρεις καμια ανάρτηση στο χέρι....
Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Κυρ Αύγ 17, 2014 7:08 am

Καλημερα Χρονια Πολλα σε ολους
εγω ειμαι θετικος στη προταση κ βεβαιως λογω γνωριμιων στο νησι πιστευω οτι μπορει να γινει κατι καλο!
Θυμιζω οτι ολα αυτα θα συζητηθουν στο επομενο ΔΣ τον Σεπτεμβρη οποτε θα εχουμε κ κατι ποιο θετικο
Καλη Συνεχεια
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2005 9:31 am
Τοποθεσία: ΑγιοςΚωνσταντινος-Φθιωτιδα

Δημοσίευσηαπό Dimny » Κυρ Αύγ 17, 2014 8:59 am

Και εγω θετικός αν και πιστεύω ότι θέλει μέρες μια τέτοια εκδρομή... κανενα τριημερακι οπωσδήποτε ....
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 11:19 am
Τοποθεσία: Νίκαια

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Δευτ Αύγ 18, 2014 10:22 am

Παιδιά το τηλέφωνό μου είναι 694 78 27 461 (cosmote). Θα ήθελα αν υπάρχει ενδιαφέρον να επικοινωνήσουμε για να σας πω λεπτομέρειες. Το ΔΣ πότε γίνεται και σε ποιά περιοχη?
Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Δευτ Αύγ 18, 2014 5:00 pm

Φιλε μου μολις μπει ο Σεπτεμβρης θα υπαρχουν νεα οποτε ας μεινουμε σε οσα εχουμε κ τα λεμε
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 24, 2005 9:31 am
Τοποθεσία: ΑγιοςΚωνσταντινος-Φθιωτιδα

Δημοσίευσηαπό Don_Manolo » Σάβ Αύγ 30, 2014 8:30 pm

Καλή η ιδέα. Τα έξοδα μετακίνησης από Αθήνα σκέφτομαι πιο πολύ γιατί είναι κάπως μακριά αλλά πιστεύω ότι αν όντως ισχύουν οι παροχές και οι εκπτώσεις που μας ανέφερε ο Reachy3 αξίζει τον κόπο. Ειδικά για εμάς που δεν έχουμε επισκεφθεί το νησί και έτσι έχουμε ευκαιρία να το δούμε.

Επίσης είναι πολύ καλό για να αυξηθεί το κύρος του συλλόγου σε περίπτωση που προχωρήσει και γίνει τελικά αυτό το event που θα ήθελαν να καθιερωθεί στο νησί.

Εγώ πάντως είμαι μέσα σε περίπτωση που οργανωθεί κάτι τέτοιο, πάντα εκτός απροόπτου.
Άβαταρ μέλους
Don_Manolo
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Γέρακας Αττικής

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Σάβ Αύγ 30, 2014 9:44 pm

Don_Manolo χαίρομαι που η ιδέα βρίσκει υποστηρικτές. Απλά άν είναι να γίνει κάτι, απ' ότι κατάλαβα θα πρέπει να γίνει οργανωμένα απο επίσημο φορέα. Η διοίκηση του jimnyclub δεν επικοινώνησε ακόμα μαζί μου, παρόλα αυτά δέχτηκα αρκετά τηλέφωνα απο επισκέπτες του site που έδειξαν ενδιαφέρον. Ελπίζω να συζητηθεί η ιδέα στο ΔΣ και να ξεκινήσει να οργανώνεται. Πάντως θα ήθελα να αναφέρω πως στο όλο event δεν υπάρχει προσωπικό συμφέρον και δεν έχω καμία προσωπική σχέση με το νησί.
Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό JEO » Σάβ Αύγ 30, 2014 9:53 pm

Ειμαστε ακομα μεσα στον Αυγουστο και χαζευουμε κωλαρακια με brazilian στην παραλια. Κανε υπομονη τεκνον μου και θα τα πουμε συντομα.


Την ευχη μου.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό Reachy3 » Δευτ Σεπ 01, 2014 10:44 pm

Reachy3
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2013 2:54 pm

Δημοσίευσηαπό kermit » Δευτ Σεπ 29, 2014 8:21 pm

να πω οτι οποιαδήποτε στιγμή για Θάσο, είμαι μέσα.

Μπορώ να είμαι κ λιγάκι προετοιμασμένος για κάποιες διαδρομές, κ να γίνει σε συνεργασία με κάποιον ακόμη η εκδρομή, γιατί φέτος μου είναι πολύ δύσκολο να κάνω τεσταρισμένη διαδρομή για να την οργανώσω εγώ(ενώ θα μπορούσα, η θάσος δεν μου είναι άγνωστη).
Άβαταρ μέλους
kermit
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:50 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Επιστροφή στο Εκδρομές-Εκδηλώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες