ΕΚΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΔΙΑΒΙΩΣΗ

Θα σε πάρω να φύγουμε...σ΄άλλη γη σ΄άλλα μέρη

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τρί Μαρ 05, 2013 8:12 am

Παιδες Καλημερα,
εφοσον συμφωνουμε τοτε αρχιζουμε να κλεινουμε διαμονη ειμαστε τρεις αν το εχουμε τακτοποιηση μεχρι το βραδυ αυριο θαναι καλα ωστε να μεινουμε μαζι.
Επισης σκεφθειτε αν θελετε να παρουμε μια γευση απο χειμερινη διαβιωση μπορουμε απλα να ψησουμε και να φαμε στο υπεροχο λιβαδακι της photo.
Αρχιζω να χαραζω διαδρομες και θα πρεπει να συνεννοηθουμε για τον ερχομο σας μεχρι τον Αγιο.
Προταση να συναντηθειτε στο συνηθησμενο μερος στην BP μετα τα διοδια Αθηνας και εγω σας περιμενω στην εξοδο Αγιου Κωσταντινου μολις βγειτε εχει καφε-ψησταρια με parking.

PS Ερωτηση Μανο εχεις cb???????
Θα ακολουθησουμε γλυκες διαδρομες λογω προσελευσης παιδιων!!!!!
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τρί Μαρ 05, 2013 8:16 am

http://www.diakoporama.gr/cgi-bin/pages ... 556#bigpic[/url]

ο ξενωνας για διαμονη να ρωτησουμε για τρια δωματια ειχε μεχρι πριν 3 μερες
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό MKK » Τρί Μαρ 05, 2013 10:11 am

ALEXMANLENIR έγραψε:Παιδες Καλημερα,
εφοσον συμφωνουμε τοτε αρχιζουμε να κλεινουμε διαμονη ειμαστε τρεις αν το εχουμε τακτοποιηση μεχρι το βραδυ αυριο θαναι καλα ωστε να μεινουμε μαζι.
Επισης σκεφθειτε αν θελετε να παρουμε μια γευση απο χειμερινη διαβιωση μπορουμε απλα να ψησουμε και να φαμε στο υπεροχο λιβαδακι της photo.
Αρχιζω να χαραζω διαδρομες και θα πρεπει να συνεννοηθουμε για τον ερχομο σας μεχρι τον Αγιο.
Προταση να συναντηθειτε στο συνηθησμενο μερος στην BP μετα τα διοδια Αθηνας και εγω σας περιμενω στην εξοδο Αγιου Κωσταντινου μολις βγειτε εχει καφε-ψησταρια με parking.

PS Ερωτηση Μανο εχεις cb???????
Θα ακολουθησουμε γλυκες διαδρομες λογω προσελευσης παιδιων!!!!!

Για διαμονή στο Gioulas's ένα τετράκλινο για εμένα ...

Προτείνω να συναντηθούμε με όσους ακολουθήσουν στη BP μετά τα διόδια Αφιδνών ...

CB διαθέτω ... αλλά κυρίως καλή διάθεση ...

Αναμένουμε οδηγιές ...
MKK

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τρί Μαρ 05, 2013 10:31 am

Μανο ο καθενας κλεινει δωματια μονος του.
Μολις τηλεφωνησα στον Ξενωνα εχει και 4κλινο και 3κλινο και 2κλινο
( με μικροδιαφορες στις τιμες ) συνεπως να τηλ μεχρι αυριο μεσημερι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ειμαστε ενταξει και απεναντι στη γυναικα την Κα Γιουλα.
Συμφωνουμε στη συναντηση στη BP θα σας στειλω αντιστοιχα τα τηλεφωνα.
Ευχαριστω man
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό MKK » Τρί Μαρ 05, 2013 4:29 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:Μανο ο καθενας κλεινει δωματια μονος του.
( με μικροδιαφορες στις τιμες ) συνεπως να τηλ μεχρι αυριο μεσημερι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ειμαστε ενταξει και απεναντι στη γυναικα την Κα Γιουλα.
Ευχαριστω man

... Συνονόματε Μανώλη ... Από πλευράς μου κλείστηκαν ένα τετράκλινο & ένα δίκλινο στη Γιούλα ... Στην εκδρομή θα συμμετάσχει και ένα ακόμη Jimny ... ο φίλος μου ο Θόδωρος ... με το αυτοκίνητο του οποίου είχαμε έρθει στο Μαραθώνα ... Αναμένουμε οδηγίες για τα περαιτέρω ...

Υ.Γ. Αλυσοπρίονο θα χρειαστούμε για ξύλα ??? ... :twisted: :twisted: :twisted: ...
MKK

Δημοσίευσηαπό MKK » Τρί Μαρ 05, 2013 4:33 pm

Συμμετοχες:

1..alexmanlenir
2..MKK
3..Dimny
4..Θόδωρος (δεν έχει internet)

Αρχηγέ να με συγχωρείς για την πρωτοβουλία ... προσέθεσα ένα ακόμη jimny που θα συμμετάσχει ... δεν γράφει όμως & δεν ασχολείται με internet ...
MKK

Δημοσίευσηαπό Dimny » Τρί Μαρ 05, 2013 5:52 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:Μανο ο καθενας κλεινει δωματια μονος του.
Ευχαριστω man

Τρικλινο δικό μου ή δίκλινο... (ουτως η αλλως η μικρή δεν κοιμαται ευκολα μονη της...)

Μανώλη αν θες κλείσε και για μένα γιατί ΠΗΖΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.... :lol:
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τρί Μαρ 05, 2013 6:44 pm

Ok εκλεισα δυο δικλινα για μενα και τον Dimny χαιρομαι που θαναι και ο Θοδωρος. Εχουμε λοιπον ενα 4κλινο και τρια 2κλινα στο συνολο και νομιζω ειμαστε οκ.
Αλυσοπριονο και τα λοιπα εχω εγω απλα σωστα το ανεφερες ωστε να τα συζηταμε για να μην ξεχασουμε τιποτα διοτι αν μας χρειαστει τοτε να τοχουμε.
Ο Θοδωρος εχει cb γιατι αν οχι εχουμε στο club????
Παιδια μιληστε για ωρα αναχωρησης -να ειναι οσο το δυνατον πιο πρωι-για να ξερω.
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό MKK » Τρί Μαρ 05, 2013 10:27 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:Ok εκλεισα δυο δικλινα για μενα και τον Dimny χαιρομαι που θαναι και ο Θοδωρος. Εχουμε λοιπον ενα 4κλινο και τρια 2κλινα στο συνολο και νομιζω ειμαστε οκ.
Αλυσοπριονο και τα λοιπα εχω εγω απλα σωστα το ανεφερες ωστε να τα συζηταμε για να μην ξεχασουμε τιποτα διοτι αν μας χρειαστει τοτε να τοχουμε.
Ο Θοδωρος εχει cb γιατι αν οχι εχουμε στο club????
Παιδια μιληστε για ωρα αναχωρησης -να ειναι οσο το δυνατον πιο πρωι-για να ξερω.

O Θόδωρος έχει και αυτός δικό του CB ...

Η ώρα αναχώρησης θα πρέπει να καθοριστεί από το ακολουθούμενο πρόγραμμα ...
MKK

Δημοσίευσηαπό Dimny » Τρί Μαρ 05, 2013 11:47 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:....

αυτο είναι ένα θέμα για μένα λόγω της μικρής...

Τι ώρα θέλεις να είμαστε εκεί Μανώλη???
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τετ Μαρ 06, 2013 8:32 am

Παιδια εγω ειμαι στο δρομο σας και λογω παιδιων εσεις κανονιστε οσο πιο πρωι τοσο το καλυτερο .Απο την αλλη μπορουμε να δωσουμε ραντεβου στο σπιτι μου στον Αγιο,ειναι στο δρομο μας να πιουμε καφε μεχρι να ερθει ο τελευταιος εφοσον θελετε να ερθετε ανεξαρτητα μεχρι τον Αγιο.
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό MKK » Τετ Μαρ 06, 2013 12:26 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:Παιδια εγω ειμαι στο δρομο σας και λογω παιδιων εσεις κανονιστε οσο πιο πρωι τοσο το καλυτερο .Απο την αλλη μπορουμε να δωσουμε ραντεβου στο σπιτι μου στον Αγιο,ειναι στο δρομο μας να πιουμε καφε μεχρι να ερθει ο τελευταιος εφοσον θελετε να ερθετε ανεξαρτητα μεχρι τον Αγιο.

Μανώλη, καλημέρα.

Θα πρότεινα να ανακοινωθεί - διαμορφωθεί ένα βασικό πρόγραμμα ... με κάποιο χρονικό πλαίσιο ... εντός του οποίου να κινηθούμε προγραμματισμένα-συντονισμένα ...

Από την Αθήνα η Καλοσκοπή είναι περίπου 3 με 3 1/2 ώρες ...

Έχεις επιλέξει τί διαδρομές θα κάνουμε το Σάββατο ;;; Χρονική διάρκεια ;;;
Μεσημεριανό φαγητό στη Γιούλα ;;; Να φέρουμε πράγματα μαζί μας γιατί θα πάμε απόγευμα - βράδυ απευθείας στον ξενώνα ;;;

Αντιλαμβάνομαι με τον καλύτερο τρόπο τις έννοιες της συναπόφασης & της ομαδικής λήψης αποφάσεων ... δυστυχώς όμως όπου λαλούν πολλοί ... αργεί να ξημερώσει ... λέει με σοφία ο λαός μας ...

Ελπίζοντας ότι δεν θα παρεξηγηθώ ... με πάντα φιλική & καλοπροαίρετη διάθεση ... διατελώ ημέτερος ...

Υ.Γ. Θέλουμε να κουράσουμε τον αρχηγό της εκδρομής :lol: ... πριν ακόμη αυτή ξεκινήσει :roll: ...
MKK

Δημοσίευσηαπό ALEXMANLENIR » Τετ Μαρ 06, 2013 6:12 pm

Καλησπερα
γινομαι πιο συγκεκριμμενος οσον αφορα το προγραμμα και θαθελα να βρεθειτε στην BP μετα τα διοδια στις 09:00-09:15 ωστε να μου ερθετε στις 12:00 περιπου στον Αγιο.Θελω ετσι να εχουμε χρονο για διαδρομες πριν τη Καλοσκοπη ( βλ. περιγραφη παρακατω ).ευχαριστω

Φιλοι μου θα κανω μια μικρη περιγραφη διαδρομων και προγραμματος:

1 μερα μολις μαζευτουμε μπαινουμε από Θερμοπυλες και μετα το χωριο Αναβρα πιανουμε χωμα μεχρι την λιμνη Καλλιδρομιου και Ελευθεροχωρι. 23 χμ.
Μετα κατευθυνση Παυλιανη με προορισμο Καλοσκοπη μικρο κομματι χωμα 5 χμ.
Βραδακι φαγητο καπου κοντα και μετα μια νυχτερινη χωμα 10χμ

2 μερα Καλοσκοπη-Σπηλαιο MAYER –Στρομη-Μαυρολιθαρι χωμα 29χμ.
Μετα επιστροφη με φαγητο.
Εννοειται ότι όλα αυτά εφοσον όλα πανε καλα και περνανε οι διαδρομες και βεβαιως το προγραμμα είναι προσαρμοσημο στα κεφια μας
μανωλης
AlexManLenIr
Άβαταρ μέλους
ALEXMANLENIR
HJC Member

Δημοσίευσηαπό Dimny » Τετ Μαρ 06, 2013 7:55 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:[size=18].....στην BP μετα τα διοδια στις 09:00-09:15

Όταν εννοείς στην ΒΡ που βρίσκεται αυτή ???

¨οταν λες στον άγιο εννοείς Αγιο κωνσταντίνο???
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Δημοσίευσηαπό Dimny » Τετ Μαρ 06, 2013 8:02 pm

ALEXMANLENIR έγραψε:1 μερα μολις μαζευτουμε μπαινουμε από Θερμοπυλες και μετα το χωριο Αναβρα πιανουμε χωμα μεχρι την λιμνη Καλλιδρομιου και Ελευθεροχωρι. 23 χμ.
Μετα κατευθυνση Παυλιανη με προορισμο Καλοσκοπη μικρο κομματι χωμα 5 χμ.
Βραδακι φαγητο καπου κοντα και μετα μια νυχτερινη χωμα 10χμ

Μεσημεριανό θα φάμε πρώτη μέρα?? ή να έχουμε προμήθειες γαι τον δρόμο ????
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές-Εκδηλώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης