B E A C H___P A R T Y --- 30/7/2005

Θα σε πάρω να φύγουμε...σ΄άλλη γη σ΄άλλα μέρη

Δημοσίευσηαπό joseph » Κυρ Ιούλ 31, 2005 1:19 pm

Οκ. Πάω πάσσο.

Απλά ξέρω κάτι παραπάνω απο πάρτυ. Μιάς και κάποτε με πλήρωναν για να "παίξω" σε πάρτυ.(με δικά μου μηχανήματα), (τότε που γινόντουσαν.......τα παλια χρόνια σε σπίτια και μόλις "έπεφταν" τα μπλούζ,σβήναμε τα φώτα και γινόταν το "έλα να δείς".)
Με τα Ελληνικά στη συνέχεια,πέφτει ο χορός,που εχθές δεν είδα(εκτος ελαχίστων εξαιρέσεων).
Εχω πάει σε πολλά μαγαζιά,με διαφορετικούς τύπους μουσικής.
Τωρα αν εχθες ήμασταν στο "island", απλά δεν είχα κατα νού,οτι ενα μπιτς-παρτυ "παίζει" τέτοια μουσική.
Τώρα πιά,καθως έχουν περάσει και κάποια χρόνια,γουστάρω τα Ελληνικά.Γιατι βλέπω οτι "σηκώνει" τον κόσμο.
Προφανώς έχουμε διαφορετικές απόψεις ,περι μουσικής και "κόλλημα" προγράμματος,ανα περίπτωση.(Ειδικά με τον Πέτρο,δεν το συζητώ . Είναι στάνταρ :D :D ).
Ευτυχώς ακούω(και έπαιζα όλα είδη μουσικής, εκτος απο κλαρίνα), οπότε και "πάω πάσσο".

Τέλος, στη ζωή μας,χρειάζονται ΚΑΙ τα μπουζούκια. Είτε τα ακούσματα σου είναι ρόκ,μέταλ,ή house κ.α.
Η μουσική είναι κώδικας. Οχι ταμπέλα. (σκυλάς,rave-άς,housάκιας,haveμεταλλλλάς κτλ.)
Και η "δουλειά" του Dj είναι να σηκώσει ,τον κόσμο και όχι να ψάχνει καρέκλα για να κάτσει. (και σε μερικές περιπτώσεις,να τον κοιμήσει.Βλ. Μίνα) :D:D:D:D:D:D:D:D


Αποψή μου είναι.
Αλλωστε δεν μπορώ να δεχτώ dj ,θα ξεχάσει να πάρει και λίγο βενζίνη για back-up της γεννήτριας. Καθώς και δοκιμή των μηχανιμάτων,πρίν δημιουργηθει "κρέμασμα προγράμματος". (θέλει προετοιμασία,μιά τέτοια "δουλειά".Δεν είναι κάτι που το κάνεις τελευταία στιγμή).
ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ Ο ΙΚΕ ?????? Ή Ο ΙΚΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εμένα δεν ήταν οτι δεν μου άρεσε αυτη η μουσική που έπαιξε ο ΙΚΕ,αλλα είμουν ήδη κουρασμένος και ήθελα να "ξυπνήσω",ακούγοντας κάτι πιό "ξεσηκωτικό". Η μόνη που "ξεσηκώθηκε" ήταν η Μαρία,αλλα αυτή είναι "τρελέγκο". (γι'αυτο και την πάω με 1000 και ας μου "βάζει χέρι" για το "πεταγμα του τσιγάρου,στο χιόνι τον χειμώνα" ) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D



ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:lol: :lol: :lol:
Ιωσήφ.
joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό IKE » Κυρ Ιούλ 31, 2005 1:21 pm

O Dj καλό ή κακός σίγουρα δίχασε τα πλήθη :P

Πολύ ωραίο το πάρτυ, εγω προσωπικά σπάστικα λίγο με τα ηχοδιαστημικά προβλήματα που ευτηχώς τελικά ξεπεράστηκαν.

Ωραία παρέα, ωραία φαγητά και ωραίο μπούγιο.Το πάρτυ το ψιλολήξαμε κατα τις 2(?) όταν τελείωσε η βενζίνη (πρώτη φορά μου έτυχε να τελειώσει πάρτυ λόγω βενζίνης!), μετά κάναμε λίγο saping και εν συνεχεία αποχωρήσαμε φτερουγίζοντας :D

Και του χρόνου,

ΥΟ

ΥΓ1. highlight της βραδιάς η παρουσία του μικρού μας φίλου mega!
ΥΓ2. περιμένω με τρόμο τις φωτογραφίες του Παύλου!
Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Κυρ Ιούλ 31, 2005 1:30 pm

Περασαμε πολύ καλά και θέλουμε να το ξανακάνουμε . Η μουσική δεν είχε country , R&B , reggae, latin , Jazz , διονυσίου, ζαμπέτα ....αλλά παρόλα αυτά μου άρεσε :lol: ....... τον Σεπτέμβρη δεν το γλυτώνουμε το αποχαιρετιστήριο :D :D :D :twisted:.... να βάλουμε και άλλα παιχνίδια?
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό Jimnys » Κυρ Ιούλ 31, 2005 1:40 pm

Το παιχνίδι του ιμάντα...εγώ , ο ΙΚΕ , και όλοι σας :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

beach voley, ποιά ομάδα θα γεμίσει πιο γρήγορα το βαρέλι με θαλασσίνο νερό, ποιός θα φάει πιο πολλά σουβλάκια, ποιός θα φέρει την βενζίνη, λευτεριά στον Οτσαλάν, κτλ :lol: :lol: :lol: :lol:
Jimnys
 

Δημοσίευσηαπό mega » Κυρ Ιούλ 31, 2005 1:49 pm

ναι πολυ καλες ιδεες θα γελασουμε τρελα οταν τα παιξουμε :P
Άβαταρ μέλους
mega
 
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 2:50 pm

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣΧΧ » Κυρ Ιούλ 31, 2005 5:23 pm

Άβαταρ μέλους
ΠΕΤΡΟΣΧΧ
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1816
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 26, 2004 1:49 am
Τοποθεσία: ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό IKE » Κυρ Ιούλ 31, 2005 5:36 pm

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό Μαρία Σ. » Δευτ Αύγ 01, 2005 8:58 pm

δείτε και άλλες φωτό απο εδώ


θα μπούν περισότερες αύριο

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Μαρία Σ. και Τετ Αύγ 03, 2005 4:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
...THE PRAY FOR SNOW VIDEO... winter 07-08
http://www.youtube.com/watch?v=E0g_QSfh-iU
Άβαταρ μέλους
Μαρία Σ.
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 14, 2005 1:14 pm

Δημοσίευσηαπό bilias_jr » Δευτ Αύγ 01, 2005 11:11 pm

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ!!!! :shock:
Ειδα πηραν φωτια τα καρβουνα και οι μαστορες δινανε μαχη.Καλα περασατε ε?Παντα τετοια! :D
bilias_jr
 

Δημοσίευσηαπό SkyDiver » Τρί Αύγ 02, 2005 8:12 am

THE DEEPER YOU GO THE BETTER IT FEELS...
Άβαταρ μέλους
SkyDiver
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 26, 2004 12:48 pm
Τοποθεσία: Π.ΦΑΛΗΡΟ

Δημοσίευσηαπό Kostis1974 » Τρί Αύγ 02, 2005 9:12 pm

Κατακρίνω αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το πεις.Βολταιρος
Άβαταρ μέλους
Kostis1974
 
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2005 2:51 pm
Τοποθεσία: ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Τετ Αύγ 03, 2005 12:16 am

Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό Troll » Τετ Αύγ 03, 2005 1:36 pm

Troll
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1583
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2005 5:03 pm

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Τετ Αύγ 03, 2005 4:12 pm

Ελπίζω να έχουν γράψει όλοι , περίμενα να πεί ο καθένας τις εντυπώσεις του για να θυμίσω και εγώ σε όλους 2 ονόματα που πραγματικά βοήθησαν ο καθένας με τον δικό του τρόπο στο να γίνει το beach party και να είναι και επιτυχημένο.

Θέλω να ευχαριστήσω προσωπικά αλλά και εκ μέρους του ΔΣ του Συλλόγου τους:

Μανώλη Tηνιακό που βοήθησε με την γεννήτρια , ψάχνοντας για να βρεί την κατάλληλη αλλά και οικονομικά,

Γιάννη Ερρίπη που βοήθησε με το ηχοσύστημα και αφιέρωσε όλο σχεδόν το βράδυ για να ακούμε εμείς μουσική .

Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό Chris » Τετ Αύγ 03, 2005 4:20 pm

Μανώλη, Γιάννη και σε όλους του άλλους (γνωστούς - άγνωστους) που βοήθησαν στο εγχείρημα...ευχαριστούμε..... :D
ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ....
Άβαταρ μέλους
Chris
 
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2004 12:58 pm
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές-Εκδηλώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες

cron