Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

....για τα δύσκολα

Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

Δημοσίευσηαπό Nikarh » Κυρ Φεβ 14, 2016 10:47 am

Καλησπερα παιδια τι γνωμη εχετε για τα τα λαστιχα goodyear wrangler 50-50? Επισης σκεφτομαι να το ψηλωσω. Γνωριζει καποιος ποσο δινει το εργοστασιο και ποσο στοιχιζει το πιο οικονομικο ψηλωμα??
Nikarh
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2015 4:48 pm

Re: Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

Δημοσίευσηαπό panoslpm » Κυρ Φεβ 14, 2016 8:30 pm

Καλό το λάστιχο που λες αλλά κάποια στιγμη στο βουνό θα σε προδώσει...
Για ψηλωμα μέχρι 5 ποντους με τεσσερεις αποστάτες στα ελατήρια και στα αμορτισέρ με 200€ περιπου είσαι οκ...
Άβαταρ μέλους
panoslpm
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2014 4:49 pm
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

Δημοσίευσηαπό MikeK » Τρί Φεβ 16, 2016 2:13 pm

Έχω βάλει πρόσφατα τα Wrangler AT/AS+ (205/70/15) και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές!

Και σε άσφαλτο (εθνική, επαρχία βρεγμένο), αλλά και σε εκτός, ακόμα και σε λάσπη με εντυπωσίασαν.
MikeK
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 25, 2016 4:25 pm

Re: Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

Δημοσίευσηαπό panoslpm » Τετ Φεβ 17, 2016 2:52 am

Τι ζητάς απ το λάστιχο είναι το θέμα...εμένα ας πούμε το 80/20 με προδίδει και θέλω 100% εκτώς δρόμου πια.δοκίμασε το και πες μας εντυπώσεις...
Άβαταρ μέλους
panoslpm
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2014 4:49 pm
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Λαστιχα goodyear wrangler και ψηλομα

Δημοσίευσηαπό Vlatero » Τετ Φεβ 17, 2016 12:13 pm

Καλημερα σε ολους.. Με το συγκεκριμένο λάστιχο εχω κάνει περιπου 15.000χλμ. Οι αποψεις μου σε γενικες γραμμές είναι θετικες. Στη βρεγμένη ασφαλτο μετα απο λιγο καιρο θελουν προσοχη.. Στην αρχη είχαν τελειο πατημα αλλα τον τελευταίο καιρο αρχιζουν το πατιναζ σε εμενα. Εκτος δρόμου είμαι πολυ ευχαριστημένος και σε λασπη και χιονι και χωμα. Η αλήθεια είναι όμως οτι εκτος δρομου εχω να παω ενα μηνα περιπου.. Και μεσα σε αυτο το διάστημα έχουν χασει την προσφυση στην ασφαλτο που ανεφερα. Ελπιζω να μην εχει γινει το ιδιο και σε λασπη κτλ.. Την Κυριακή θα εχω περισσότερες λεπτομέρειες διότι εχω προγραμματίσει μια βόλτα στο βουνό
Vlatero
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2015 4:03 pm
Τοποθεσία: Πατρα


Επιστροφή στο Εξοπλισμός 4x4

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες