σωληνάκι στα διαφορικά

....για τα δύσκολα

σωληνάκι στα διαφορικά

Δημοσίευσηαπό Yiannis_city » Παρ Σεπ 06, 2013 8:49 pm

Καλησπέρα σας ,
Επειδή προχτές άλλαξα βαλβολίνες και ο μηχανικός μου με έκραξε.... λόγω των ΒΟΥΤΙΩΝ είπα να μην ξανά περάσει το jimnaki μου τέτοια ταλαιπωρία και να μην (μας ξανά βρίσει ο μηχανικός )
διάβασα το link που υπάρχει ανεβασμένο στο forum , αλλά έχω ορισμένες απορίες όπως : Τι σωληνάκια βάζουμε? , Πόσα mm πρέπει να ναι ? , από που τα προμηθευόμαστε ? και τα ανεβάζουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε χωρίς να δημιουργούμε κανένα πρόβλημα στο αυτοκίνητο ?
Yiannis_city
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2010 5:02 pm

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Παρ Σεπ 06, 2013 10:56 pm

με λιγο ψαξιμο θα βρεις αναλυτικο θεμα στο φορουμ για αυτο που λες! Ο δικος μ μηχανικος ασε......εχει βαρεθει να με κραζει ..!!! :lol: :lol: ριξε μια ματια θα βρεις αναλυτικο θεμα!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Δημοσίευσηαπό Yiannis_city » Σάβ Σεπ 07, 2013 10:18 am

Σε ευχαριστω φικε Αριστο, εχω ψαξει στο forum για αυτο το θεμα,αλλα δεν μου εχουν απαντηθει τα ερωτηματα μου! Εαν μπορεις Η μπορει καποιος να βοηθησει....
Ευχαριστω πολυ!!!!
Yiannis_city
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2010 5:02 pm

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Κυρ Σεπ 08, 2013 11:43 am

Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ

σωλινάκια στα διαφορικά

Δημοσίευσηαπό Yiannis_city » Κυρ Σεπ 08, 2013 8:36 pm

Σε ευχαριστώ off road master, το έχω δει αυτό το link αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρειάζεται το φίλτρο βενζίνης και γιατί να βγει στο χώρο της μηχανής !(Δεν ξέρω και πολλά από μηχανολογικά θέματα)
Μου φαίνεται λίγο περίπλοκο το όλο θέμα ! Ίσως το παρακάτω link να μου φαίνεται πιο εύκολο (εκτός εάν έχει κάνει το ίδιο πράγμα και δεν το αναφέρει αναλυτικά ή εκτός εάν είναι κάτι άλλο )
Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου, περιμένω ακόμα μια σου απάντηση να μου λυθούν οι απορίες .
Yiannis_city
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Οκτ 15, 2010 5:02 pm

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Τρί Σεπ 10, 2013 6:14 pm

Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ


Επιστροφή στο Εξοπλισμός 4x4

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron