τεχνικα προβληματα

Τα άλογα...

τεχνικα προβληματα

Δημοσίευσηαπό γιωργος 27 » Κυρ Αύγ 02, 2015 10:42 am

καλημερα ειμαι νεο μελος εχω το jimny του 2007 εδω και 4 μηνες και εχω 2 προβληματα ,ο ιμαντας που πιανει στροφαλο ,δυναμο ,κομπρεσερ A/C,αντλια νερου , σφυριζει οταν πεσει νερο πανω και σπανια οταν ειναι κρυο .το ελενξα το λουρι δε θελει τεντομα αλλα μου ειπαν οτι το λουρι εχει φορα τοποθετησης δλδ οταν εισαι πανω απο τη μηχανη να μπορεισ να διαβαζεις τα γραμματα του λουριου ισχυει αυτο?και το δευτερο χτες που βγηκα στην ασφαλτο μετα απο αρκετα χιλιομετρα εκτος δρομου διαδρομης μολις επιασα τα 70χλμ ειχα τρελο πεξιμο στο τιμονι το αμαξι δε κρατιοταν στο δρομο .γνωριζω οτι τα μπροστινα λαστιχα εχουν καρουμπαλα στο πελμα τους αλλα τοσο εντονα δε μου το χε ξανακανει εδω τι πεζει?ευχαριστω
γιωργος 27
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2015 10:08 am
Τοποθεσία: χαλκιδα ευβοια

Re: τεχνικα προβληματα

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Κυρ Αύγ 02, 2015 3:12 pm

πολλα μπορει να εχουν σχεση με το παιξιμο του τιμονιου! Απο λαστιχα μεχρι σταβες δισκοπλακες . ρουλεμαν εμπρος και βασιλικοι πυροι !

Οσο για τον ημαντα νομιζω δεν μπορεις να κανει κ κατι .! Μου φενεται λογικο και εμενα μου σφυριζει μετα απο καμια βαθεια βουτια ! Αν δεν ειναι παλιος και δεν εχει ξεραθει εισαι οκ!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: τεχνικα προβληματα

Δημοσίευσηαπό γιωργος 27 » Κυρ Αύγ 02, 2015 5:38 pm

Πλην απο τα λαστιχα που αλαχθουν τη τριτη ολα ειναι ελεγμενα γτ πριν το παρω το σηκωσα πανω και το πηγα σε δικο μου συνεργειο και το κοιταξαμε και εννοειτε μολις το πειρα εγινε σερβις και ελενχος παλι .αφου οπως ειπα προιγουμενος μου εκανε αυτο το πεξιμο το τιμονι σε ολη τη διαδρομη μεχρι το σπιτι εκατσα και επλινα εξωτερικα το αμαξι εβγαλα λασπες απο ζαντες και τα σχετικα το πειρα κ πηγα συνεργειο στη διαδρομη ανοιξα μεχρι 100 χλμ απο τοτε μεχρι τωρα δε το χει ξανακανει δλδ το επλυνα και εστρωσε
γιωργος 27
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2015 10:08 am
Τοποθεσία: χαλκιδα ευβοια

Re: τεχνικα προβληματα

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Δευτ Αύγ 03, 2015 8:04 pm

αν εχουν κολησει κοματια λασπης πανω στην ζαντα και απο την μεσα πλευρα που ενδεχεται να μην φαινεται συμβαινει κ ετσι αυτο που λες!
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι


Επιστροφή στο Κινητήρες και Jimny

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες