ΜΠΟΥΖΙ

Τα άλογα...

Δημοσίευσηαπό Dimny » Κυρ Ιούλ 07, 2013 6:36 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Δημοσίευσηαπό alexm » Δευτ Ιούλ 28, 2014 11:03 am

Καλημέρα παιδιά (Κωδικός ευρέθη του χαμένου username)

Μια ερωτηση θελω να κάνω για το τι μπουζι φοραει τελικα ο Μ13Α.

Στο owner manual γραφει NGK 7658 IFR6J11 ομως το Book service NGK IFR5E11 .Τελικα τι απο τα δύο ισχύει ??

Εικόνα
alexm

Δημοσίευσηαπό JEO » Τετ Αύγ 06, 2014 7:59 am

Είναι ακριβως τα ιδια Αλεξη. Τα δινει και τα δυο σε περιπτωση που δεν εισαγεται ή' δεν βρισκεις το άλλο.
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator

Δημοσίευσηαπό Dimny » Κυρ Δεκ 07, 2014 11:17 pm

Dimny έγραψε:Προχτές πάω να βάλω μπρος και μόλις πήρε έτρεμεμ ολόκληρο το αυτοκίνητο ....
και με γκάζι και με Βενζίνη .

Το πήρα σιγά σιγά και τοπήγα στον μηχανικό μου...

Το αφήσαμε κανένα δεκάλεπτό έξω από το μαγαζί του , κάνουμε μετά μια μυζιά ... και πέρνει κανονικά ... όλα ρολόϊ... το κάνω μια βόλτα όλα οκ...

Ξαναπάω του λέω και βγάζουμε μία τα μπουζί ...

Η μία ακίδα από το μπουζί έλειπε... πιθανών να είχε κολήσει και πάνω σε καμία βαλβίδα και για αυτό να ρετάριζε και όλας.... τέσπα ....

αλλάξαμε 4 μπουζί με τα ντένσο (ότι φόραγε και από την μάνα του και φύγαμε... ) ...κόστος 70 ευρώ...

τα μπουζί ήταν σχετικά σε καλή κατάσταση μια και το αμάξι είχε 85000-90000 χλμ και δεν είχαν αλλαχτεί ποτέ ...

Το ρετάρισμα δεν το κάνει ποιά και το αυτοκίνητο απέκτησε και μιά σβελτάδα θα έλεγα... τώρα μένει να δω και την κατανάλωση αν θα βελτιωθεί καθόλου ( ο μηχανικός είπε θα δω διαφορά ) ...

Είδωμεν... :wink:

ΛΟΙΠΟΝ!!! τα Ντενσο δεν αντεχουν... δεν ξέρω .. πάντως έσπασε και δευτερο μπουζί.... NGK , και θα έχουμε το κεφάλη μας ήσυχο...
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Δημοσίευσηαπό Dimny » Κυρ Δεκ 07, 2014 11:57 pm

Stathis28 έγραψε:Φίλε Dimny εγώ έχω κάνει παραγγελία μέσω ebay μπουζί της ngk για καύση με υγραέριο και μου βγήκε με τα μεταφορικά αν θυμάμαι καλά στα 53 ευρώ.

κάνανε δουλειά ???
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κινητήρες και Jimny

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 2 επισκέπτες