ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ

το λιφτ...

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό lamproukos » Δευτ Ιαν 11, 2016 9:54 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΥΝΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ JIMNAKO ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΦΟΡΑΩ ΜΑΜΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΒΡΟΣΤΑ +4 ΠΙΣΩ +6 ΚΑΙ ΜΟΝΡΟΕ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΣΙ +3 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΑΤΗΡΙΑ +6 ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΘ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΙ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΠΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΣΤΟΙΧΑΚΙΑ ΤΩΝ ΦΡΕΝΩΝ.
lamproukos
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 11, 2016 9:01 pm
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » Τρί Ιαν 12, 2016 11:09 pm

Γεια χαρα! καλος ηρθες στην παρεα! .

εφοσον εχεις κανει καποια πραγματακια θα σου προτεινα για αρχη να βαλεις μονο ελατηρια χωρις τις προσθηκες και να το δουλεψεις λιγο ετσι! θα καταλαβεις οτι η συμπεριφορα του ελατηριου και του jimny ειναι πολυ καλυτερη οταν δεν εχει προσθηκες επανω.
Αφου το δεις αν δεν σε καλυπτει βαζεις και τις προσθηκες . το δοκιμαζεις βλεπεις πως δουλευει . θεμα μεγαλο δεν θα εχεις να δεις πως λειτουργει .
επειτα η βαζεις και στα αμορτισερ προσθηκες η βαζεις μεγαλητερα αμορτισερ.

τωρα ειδα μονροε αμορτισερ για νορμαλ ηψος εβαλες ? η μεγαλυτερα για να δουλευει με το + 6 ?
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1630
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 07, 2006 7:08 pm
Τοποθεσία: Αθήνα Αγ.Αναργυροι

Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό lamproukos » Σάβ Ιαν 16, 2016 5:43 pm

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΝΟΡΜΑΛ ΤΑ ΜΟΝΡΟΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΜΑΠΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΑΕΙ 80% ΧΩΜΑ ΚΑΙ 20% ΑΣΦΑΛΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΤΡΕΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕ 80-90 ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΥΨΟΣ ΛΟΓΟ ΛΑΣΠΗΣ ΘΕΛΩ ΥΨΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΖΕΒΕΙ ΣΤΟΥΣ ΘΟΛΟΥΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΜΑD +6 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΛΔ ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΠΙΛΣΤΕΗΝ
lamproukos
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 11, 2016 9:01 pm
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ


Επιστροφή στο Αναρτήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες