BF KM2 +3 mad και βρισκω...

το λιφτ...

BF KM2 +3 mad και βρισκω...

Δημοσίευσηαπό jb » Δευτ Ιαν 28, 2013 7:52 pm

εχω τον παραπάνω συνδυασμο και σε αποτομες λακούβες βρισκω στους θόλους..
δεν θέλω να ψηλωσω προς το παρον..αν αλλάξω τους τακους πιστεύετε θα μαι εντάξει???
jb
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 7:00 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευσηαπό JEO » Δευτ Ιαν 28, 2013 10:06 pm

Τα 3cm της mad ειναι στην πραγματικοτητα 1,5-2cm. Τα ΚΜ2 τι διασταση ειναι?


Τι εννοεις τους τακους?
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό jb » Δευτ Ιαν 28, 2013 10:13 pm

215/75 15 και τα αμορτισερ αλλαγμενα μονροε
jb
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 7:00 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευσηαπό kermit » Δευτ Ιαν 28, 2013 10:19 pm

Θοδωρή 215/75 είναι τα ΚΜ2 μάλλον, δεν βγαίνουν μικρότερα.

Και 8cm να βάλεις πάλι θα βρίσκουν στην συμπίεση. Το ψήλωμα της ανάρτησης δεν έχει απόλύτως καμία σχέση με το αν θα βρίσκουν στην συμπίεση οι θόλοι.

Αν τάκους εννοείς τα bump stop, τότε σωστά αν τα αλλάξεις στο σημείο που θέλεις δεν θα βρίσκουν, αλλά θα χάσεις απο άρθρωση κάτι λίγα. Αλλιώς ξυρίζεις το σημείο που βρίσκει, και είσαι οκ. Ποιον προφυλακτήρα έχεις? Φορούσα το ΚΜ2 με τον παλιό προφυλακτήρα, και απλά έγλυφε με λιγο στριμμένους τροχούς τον θόλο στο μπροστά μέρος. Μόνο του είχε σπάσει ενα κομμάτι σαν μικρό τριγωνάκι κάποια στιγμή και μετά ήταν μια χάρα, δεν ξύρισα τίποτε.
Άβαταρ μέλους
kermit
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:50 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό jb » Δευτ Ιαν 28, 2013 10:24 pm

τον παλιο εχω κι εμενα βρισκει λιγο στις στροφες στην οπισθεν συνηθως..αλλά σκεφτομαι να βάλω bump stop και δεν ειμαι σίγουρος αν λυσω το πρόβλημα..οσο για τη διαδρομη στην επομενη αλλαγη σκεφτομαι να βαλω μακρυτερα αμορτισερ
jb
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 7:00 pm
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ

Δημοσίευσηαπό kermit » Δευτ Ιαν 28, 2013 10:34 pm

Είμαι ΣΧΕΔΟΝ σίγουρος οτι δεν σου βρίσκει επάνω, αλλά μπροστά. Οπότε μήν πειράζεις τα bumpstops, δεν αξίζει τον κόπο. Είτε θα σπάσει μόνο του ένα τρίγωνο 5εκ στον μπροστινή κάτω ακμη του θόλου(άρα δεν κάνεις τίποτε και αν σπάσει έσπασε), είτε κόψτο εσύ. Αν τον κόψεις και τελείως εμπρός θα έχεις και άλλα θετικά για το εκτός.

Υπάρχει και μία περίπτωση, αν έχεις ζορίσει ή κοπανήσει τον προφυλακτήρα σου στο παρελθόν, να έχει κρεμάσει ελάχιστα, και να μπαίνει λίγο πιό μέσα προς τον τροχό. Ε, απλά μπορεί να θέλει λίγο παραπάνω ξύρισμα.
Άβαταρ μέλους
kermit
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2007 8:50 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Επιστροφή στο Αναρτήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 8 επισκέπτες

cron