Προσθηκες:οσους ποντους βαλεις τοσο κρεμασμα θα χασεις;;

το λιφτ...

Δημοσίευσηαπό tziker » Τετ Ιαν 27, 2010 4:50 pm

oxi
Άβαταρ μέλους
tziker
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 4:22 am
Τοποθεσία: ΑΡΤΑ

Δημοσίευσηαπό tziker » Τετ Ιαν 27, 2010 4:51 pm

Διαφωνώ με αυτό μιας και τα ελατήρια ποτε δεν τερματιζουν επομένως και με 3-4 πόντους τεφλόν νομίζω πώς δεν χάνεται ελευθερία
Κάνω λάθος?
Άβαταρ μέλους
tziker
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 4:22 am
Τοποθεσία: ΑΡΤΑ

Δημοσίευσηαπό gargas » Τετ Ιαν 27, 2010 5:08 pm

φιλε tziker πιστευω πως κανεις λαθος μ'ολο το σεβασμο!!!!
διοτι αυτο το λαθος το εχω κανει και εγω και εχω βαλει αποστατες τεφλον +3cm με αποτελεσμα να τερματιζει η αναρτηση(μαμα προς το παρον) και να μην εχω την αθρωση που ειχα!!!!!!

εμενα η γνωμη μου ειναι απ'οτι ξερω οτι θα ηταν λαθος να βαλει αποστατες ο φιλος μας ο Αντωνης. εγω θα προτεινα να αλλαξεις τα μπροστινα ελατηρια ιδιου μεγεθους αλλα θα ζητησεις ελατηρια ενησχυμενα για εργατη. που ειναι μελετημενα γι'αυτο το πραγμα............!!!!!
και επισης μην ξεχναμε οτι ο εργατης που εβαλες 9,5 ειναι αρκετα μεγαλος για jimny!!!!!
ψαξτω λιγο το θεμα να δεις τι παιζει????
ο jeo παιζει να ξερει ρωτα τον ............!!!!!!!!!!!!!
καλη συνεχια!!!!!!!!
To jimny βάζει τα γυαλιά σε πολλά μεγαλύτερα θηρία.............
Άβαταρ μέλους
gargas
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 680
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 11:32 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Antonis » Τετ Ιαν 27, 2010 5:24 pm

Θα συμφωνήσω με τον Gargas.
Την λύση των προσθηκών την σκέφτομαι για κάτι πρόχειρο, έχω στο μυαλό μου αργότερα να κάνω αλλαγές στην ανάρτηση πάλι και ίσως κάνω τότε κάτι τέτοιο!
JimnyClub.Gr
Άβαταρ μέλους
Antonis
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1090
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 11:58 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Δημοσίευσηαπό JEO » Τετ Ιαν 27, 2010 5:57 pm

Εαν βαλεις και μακρυτερο αμορτισερ τοτε ερχεσαι στα ιδια επιπεδα.Απο εκει και περα αρχιζουν να σε περιοριζουν τα radius erms. Το θεμα ειναι πως απο την στιγμη που θα το βγαλεις το ελατηριο για να βαλεις την προσθηκη καλο θα ηταν να βαλεις αλλο μακρυτερο ελατηριο Αντωνακη. Δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να βγαζεις και να βαζεις ελατηρια.


Αν το κανεις μονος σου, θυμησου. Οχι και στους 2 αξονες ταυτοχρονα και αναγκαστικα θα βγαλεις την αντιστρεπτικη μπροστα και την παναρ πισω. Αν δεν βγουν αυτα απο πριν δεν θα μπουν τα μακρυτερα ελατηρια μετα.


Υ.Γ. Ο 9.5αρης ειναι μια χαρα. Οταν ερπεται με την κοιλια στην λασπη το jimny γινεται ασηκωτο. Και κακα τα ψεματα την τροχαλια βαριομαστε να την βαλουμε για να επιλεξουμε εναν μικροτερο 8αρι. :lol: :lol: :lol: :lol:
Keep thinking......
Άβαταρ μέλους
JEO
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3441
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2005 6:45 pm
Τοποθεσία: Χαμένη Ατλαντίδα.

Δημοσίευσηαπό ELECTROSYSTEM » Τετ Ιαν 27, 2010 11:10 pm

Ειναι νομος οσο ψηλωνεις τοσο κρεμασμα να χανεις εκτος βεβαια και αν μακρινεις και αμορτισερ.Απλη λογικη.Σαφεστατα εχει δικιο ο φιλος που προτεινει αλλα ελατηρια.Οσο για τον 9.5αρη της warn ειναι απο τους καλυτερους αν οχι ο καλυτερος.Ομως απο ρευμα τι θα κανεις?
ELECTROSYSTEM
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Παρ Σεπ 05, 2008 8:24 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tziker » Πέμ Ιαν 28, 2010 8:15 pm

Άβαταρ μέλους
tziker
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 12, 2007 4:22 am
Τοποθεσία: ΑΡΤΑ


Επιστροφή στο Αναρτήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron