Aνέκδοτα(αμ πως....δεν θα είχαμε απο αυτό;;;)

Χώρος αναψυχής , ανέκδοτα παροιμίες κτλ όλα εδώ.

Δημοσίευσηαπό ChrisG » Πέμ Μαρ 04, 2004 3:43 pm

Ήταν εφτά κατσικάκια και η μητέρα τους. Μια μέρα η μητέρα του πήγε να μαζέψει χόρτα την είδε ο λύκος να φεύγει και πήγε και χτύπησε την πόρτα στο σπίτι να φάει τα εφτά κατσικάκια. Χτυπάει την πόρτα και τα εφτά κατσικάκια λένε σύνθημα ο λύκος έφυγε γιατί δεν ήξερε το σύνθημα φεύγοντας είδε την μητέρα τους και πήγε κρύφτηκε δίπλα στη πόρτα.
Χτυπάει την πόρτα η μητέρα του και τα εφτά κατσικάκια λένε σύνθημα απάντησε και η μητέρα συνθηματικά τραβώ τα βυζιά μου και της ανοίγουν. Την άλλη μέρα πήγε πάλι για να μαζέψει χόρτα την είδε ο λύκος να φεύγει και πήγε και χτύπησε στο σπίτι να φάει τα εφτά κατσικάκια. Χτυπάει την πόρτα και τα εφτά κατσικάκια λένε σύνθημα απαντάει και ο λύκος:
- "Τραβώ τα βυζιά μου."
Του απαντάνε τα εφτά κατσικάκια:
- "Δεν πας να τραβάς και τα αρχ... σου εμείς σε βλέπουμε απ’ το ματάκι."
Paparazzi (www.contra.gr)
Άβαταρ μέλους
ChrisG
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 10:23 am
Τοποθεσία: Αργυρουπολη-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Turanga Leela » Πέμ Μαρ 04, 2004 4:46 pm

:evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh: :evil_laugh:
Turanga Leela
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 6799
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 12:37 am

Δημοσίευσηαπό jimnyblue » Σάβ Μαρ 06, 2004 9:46 pm

Τρεις γέροι κάθονται στο παγκάκι και παραπονιούνται για το πόσο τρέμουν τα χέρια τους τώρα στα γεράματα.

- Τα χέρια μου τρέμουν τόσο πολύ που σήμερα κόπηκα δέκα φορές στο ξύρισμα! λέει ο πρώτος

- Εμένα τα χέρια μου τρέμουν τόσο πολύ που όταν κούρευα το γκαζόν στον κήπο μου, έκοψα κατά λάθος και τις τριανταφυλλιές! λέει ο δεύτερος.

- Τι λέτε ρε! Κάνει και ο τρίτος. Εμένα τα χέρια μου τρέμουν τόσο πολύ που
καθώς ουρούσα το πρωί, τέλειωσα τρεις φορές!!
jimnyblue
 
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2004 11:05 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό IKE » Δευτ Μαρ 22, 2004 2:17 pm

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό Kadim » Τετ Απρ 07, 2004 12:14 pm

Πηγαίνοντας για το γεύμα μου στο πάρκο σήμερα, είδα μια γιαγιά δίπλα σε ένα παγκάκι να κλαίει με λυγμούς. Σταμάτησα και τη ρώτησα τι συμβαίνει.

Μου λέει: "Έχω έναν σύζυγο που είναι 22 χρονών στο σπίτι μου. Κάθε πρωί μου κάνει παθιασμένο έρωτα και μετά μου φτιάχνει πρωινό με κέικ, αυγά με λουκάνικα, μαρμελάδες, φρεσκοστιμένους χυμούς και καφέ."

Της λέω: "Καλά, και γιατί κλαις γιαγιά;"

Συνεχίζει η γιαγιά: "Το μεσημέρι, μου φτιάχνει ζεστή σούπα και τα αγαπημένα μου γλυκά και μετά μου κάνει έρωτα όλο το απόγευμα."

Της ξαναλέω: "Και γιατί κλαις τότε;"

Συνεχίζει η γιαγιά: "Για δείπνο μου φτιάχνει γκουρμέ πιάτα που τα συνοδεύει με εκλεκτό κρασί και τα αγαπημένα μου γλυκά και μετά μου κάνει έρωτα μέχρι τις 2 τα χαράματα

Της λέω: "Και γιατί πανάθεμα σε κλαίς;"

Απάντηση: "Δεν μπορώ να θυμηθώ που είναι το σπίτι μου"
Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό Kadim » Τετ Απρ 07, 2004 12:34 pm

Μια φορά κι έναν καιρό, μια γυναίκα έπαιζε γκολφ, όταν σε κάποια στιγμή έχασε το μπαλάκι της μέσα στο δάσος. Άρχισε λοιπόν να ψάχνει για να
το βρει, κι εκεί που έψαχνε βρήκε ένα βάτραχο που είχε πιαστεί σε μια παγίδα.
Ο βάτραχος είπε:« Αν με ελευθερώσεις, θα πραγματοποιήσω τρεις επιθυμίες σου!»
Η γυναίκα ελευθέρωσε λοιπόν το βάτραχο.
Και ο βάτραχος είπε:
« Ευχαριστώ! Μια λεπτομέρεια τώρα για τις επιθυμίες σου. Ο,τι επιθυμείς για σένα, θα πραγματοποιείται επίσης και για τον άντρα σου, αλλά γι αυτόν 10 φορές περισσότερο»
Η γυναίκα απάντησε: « ΟΚ »

Η πρώτη της επιθυμία ήταν να γίνει η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο.
Ο βάτραχος την προειδοποίησε: « Μην ξεχνάς, ο άντρας σου θα είναι επίσης ο πιο όμορφος άντρας στον κόσμο, ένας Άδωνις, που όλες οι γυναίκες θα θέλουν να κατακτήσουν  »
« Δεν με πειράζει γιατί εγώ θα είμαι η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο και αυτός θα έχει μάτια μόνο για μένα! »
Και έτσι έγινε η πιο όμορφη γυναίκα στον κόσμο...

Η δεύτερη επιθυμία της ήταν να γίνει η πιο πλούσια γυναίκα στον κόσμο.
Ο βάτραχος είπε:
« Θυμήσου ότι ο άντρας σου θα είναι 10 φορές πιο πλούσιος από εσένα. »
Και αυτή απάντησε:
« Κανένα πρόβλημα, ό,τι είναι δικό του είναι δικό μου και ό,τι είναι δικό μου είναι δικό του »

Και ο βάτραχος ρώτησε για την 3η επιθυμία της και αυτή είπε…:

Θέλω να πάθω ένα πολύ μικρό ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!
Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό Kadim » Παρ Απρ 16, 2004 2:01 pm

Δύσκολη απόφαση ο γάμος:

Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί. Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και μετά να αποφασίσει.

Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα. Μετά γύρισε και του είπε: Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνεις στην αγκαλιά σου,για να σου λέω πως σ' αγαπώ πολύ. Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε.

Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα, γραβάτες,κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα. Μετά γύρισε και του είπε: Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς,εγώ δεν θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά και να μ' αγαπάς μόνο,όπως κι εγώ σ' αγαπώ πολύ. Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες. Του γύρισε το 1.000.000 δρχ, επένδυσε τα υπόλοιπα και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια.
Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό. Μετά πάει και του λέει: Αγάπη μου,επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή μας μαζί και άνετα, να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά.Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

Μετά, κάθισε και σκέφτηκε πολύ σοβαρά και για πολλές μέρες ποια να πάρει από τις τρεις. Ύστερα από πολλή σκέψη και περισυλλογή, στο τέλος αποφάσισε να παντρευτεί αυτήν που είχε το μεγαλύτερο στήθος...
Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό Junior » Πέμ Απρ 22, 2004 11:42 pm

Άβαταρ μέλους
Junior
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευτ Απρ 19, 2004 11:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Kadim » Παρ Απρ 23, 2004 2:10 pm

Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό takis » Σάβ Απρ 24, 2004 7:38 pm

takis
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2004 6:11 pm
Τοποθεσία: patra

Δημοσίευσηαπό Kadim » Τρί Μάιος 04, 2004 9:28 am

Ενας Κρητικός είναι στο αεροδρόμιο και τον σταματούν στο τελωνείο.
- Τι έχετε μέσα στην τσάντα σας;, ρωτάει ο τελωνειακός.
- Κομπιουτεράτσια, απαντάει ο Κρητικός.
- Κομπιουτεράκια; Μπορείτε να μου τα δείξετε;
- Αμέσως, λέει ο Κρητικός. Ανοίγει ο τελωνειακός και μέσα βρίσκει όπλα, μαχαίρια, σφαίρες, χειροβομβίδες κλπ.
- Αυτή η τσάντα είναι γεμάτη όπλα, κύριε!!!, του λέει.
Και απαντάει ο Κρητικός: «Εμείς στη Κρήτη με αυτά κάνουμε λογαριασμούς!»
Άβαταρ μέλους
Kadim
 
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Τετ Ιαν 28, 2004 11:22 am
Τοποθεσία: Βύρωνας

Δημοσίευσηαπό Kaivs Mitsivs » Τετ Μάιος 05, 2004 1:50 pm

Πως λέγεται ο γαλάτης τραβεστί?.................Συγγρουφίξ
Πως λέγεται ο γαλάτης dj?..........................Ινδεμίξ
Kaivs Mitsivs
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2004 11:35 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό Kaivs Mitsivs » Τετ Μάιος 05, 2004 1:57 pm

Είναι δύο χέλια και βαριούναι απίστευτα και συζητάνε τι ν ακάνουν. Λέει το ένα στο άλλο:"Να σε πνίξω?"."Μπα",λέει το άλλο,"να σε πνίξω εγώ?".
Εκείνη την ώρα περνάει από δίπλα ένας πρόσκοπος οπότε κοιτιούνται και λέει το ένα στο άλλο"Σκέφτεσαι αυτό που σκαίφτομαι?" και τον πνίγουν.
Ποιο είναι το συμπέρασμα?


Το'να χέλι πνίγει τ'άλλο και τα δυο τον πρόσκοπο
Kaivs Mitsivs
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2004 11:35 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Δημοσίευσηαπό gc » Τρί Αύγ 03, 2004 12:19 pm

gc
 

Δημοσίευσηαπό madmax » Τετ Αύγ 04, 2004 1:16 pm

madmax
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron