Χαιρετω τα μελη...Ευβοια-Δρακοσπιτα

Χώρος αναψυχής , ανέκδοτα παροιμίες κτλ όλα εδώ.

Χαιρετω τα μελη...Ευβοια-Δρακοσπιτα

Δημοσίευσηαπό Αντωνης Πατεας » Δευτ Ιαν 12, 2015 12:10 pm

Καλημέρα σε ολους.... Ειμαι νεος στο forum και εχω ένα Jimny μοντ '00 ασημι από το 2006. Του εβαλα συστημα υγραερίου τον πριν 4 χρονια, τον Ιανουαριο του '11 Romano(Ιταλικο) με 60L φιαλη και απο τοτε εχει κανει 80.000 χλμ.Ενταξει...χασαμε το πορτ-παγκαζ αλλα αξιζε η θυσια...
Τωρα το Jimnaki εχει τωρα 238.000 και συνεχιζει...Μεχρι και Bansko Βουλγαρια εχει παει 2 φορες. Από λαστιχακι τωρα μπήκανε τα Maxxis Trepador...και είμαι πολύ ικανοποιημένος... Μου τα προτεινε η ξαδερφη μου που τυχαινει να είναι και μελος εδώ μεσα.. Γενκα το αμαξακι είναι σε εργοστασιακη κατασταση...
Τωρα σαν νεος εδώ θα ηθελα να συμμετάσχω σε οποιαδηποτε εκδρομη οργανωθεί...
αρκει να βολευει βεβαια...
Τωρα μενω Χαλκιδα...και ετσι για να πεταξω μια ιδεα...εχω μαθει εδώ για κατι "Δρακοσπιτα"...καπου στη νοτια Ευβοια...αναμεσα από Στειρα και Καρυστο... Δεν ξερω αν το Club εχει ξανακανει μια τετοια εκδρομη...απλα την προτείνω...
Αυτά προς το παρων...ελπιζω να τα πουμε και από κοντα...
Φιλικα Αντωνης
Αντωνης Πατεας
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2015 10:22 am

Re: Χαιρετω τα μελη...Ευβοια-Δρακοσπιτα

Δημοσίευσηαπό pavlos » Δευτ Ιαν 12, 2015 11:15 pm

Αντώνη καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου ευχώμεθα πάντα να έχεις καλές διαδρομές.
Χαιρώμαστε να έχουμε κοντά μας δραστήριους και ορεξάτους ανθρώπους.
Η Εύβοια ειναι καταπληκτική και ανεξάντλητη, ιδιαίτερα για τετρακίνητες διαδρομές, οπότε (πάντα κατά την γνώμη μου) φρόντισε να αξιοποιείς αυτήν την "τύχη" σου. Φυσικό τερραίν σε απόσταση αναπνοής είναι ένα λαχείο
Για τα Δρακόσπιτα που έγραψες, έχεις κάποια ή κάποιες διαδρομές στον νού σου, ή αναφέρεις απλώς την γεωγραφική περιοχή..????
Όπως και να είναι πάντως, κάτι πρέπει να γίνει και προς τα εκεί, καθότι το είχα στο μυαλό μου σε συνδιασμό με το φαράγγι του Δημοσάρη, αλλά το φανταζόμουν χρονικά προς Ανοιξη μεριά....
Αν θέλεις πες κάτι πιο συγκεκριμένο και κάθε πρόταση είναι καλοδεχούμενη.
Περιμένουμε νέα σου.
Άβαταρ μέλους
pavlos
El Presidente
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 9:02 am
Τοποθεσία: νησιά: BOUROU BOUROU

Re: Χαιρετω τα μελη...Ευβοια-Δρακοσπιτα

Δημοσίευσηαπό Αντωνης Πατεας » Δευτ Ιαν 12, 2015 11:47 pm

Καλως σας βρηκα Παυλο...
Όχι...δεν εχω καποια διαδρομή για δρακοσπιτα...Δεν είμαι καν από εδώ και δεν τα ξερω καλα τα μερη, απλα ξερω ότι βρίσκονται καπου στη Νοτια Ευβοια...
Πιστευω θα ητανε μια ωραια εκδρομη και θα μπορουσε να συνδυαστεί και με το Φαράγγι του Δημοσαρη που αναφερεις...
Αντωνης Πατεας
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2015 10:22 am

Re: Χαιρετω τα μελη...Ευβοια-Δρακοσπιτα

Δημοσίευσηαπό nasos » Πέμ Ιαν 15, 2015 8:58 pm

Βρισκονται στο ορος Οχι κοντα στην Καρυστο! Ειναι προσβασιμο μεχρι ενα σημειο με τετρακινητο και υπαρχει μονοπατι που περπατας για να φτασεις στα Δρακοσπιτα η ακομα παραπανω σε ενα εκκλησακι!
nasos
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2005 9:09 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ- ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ


Επιστροφή στο Παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες