M. Aνατολη.... καζανι που βραζει!

Χώρος αναψυχής , ανέκδοτα παροιμίες κτλ όλα εδώ.

Δημοσίευσηαπό IKE » Παρ Αύγ 04, 2006 1:49 pm

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό jimnyjump » Δευτ Αύγ 07, 2006 2:34 pm

Προσωπικά προσπαθώ να ενημερώνομαι σφαιρικά και όχι μόνο μέσω τηλεόρασης.Απλά η δύναμη της εικόνας-ήχου είναι παντα πιο δυνατή.Το κείμενο που έγραψα είναι μόνο ο πρόλογος του συγγραφέα.'Οποιος θέλει μπορεί να διαβάσει και τη συνέχεια που είναι και η ουσία.(www.brat.gr-''καραβάνι βοήθειας'').Τέτοιες κινήσεις αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια και καθρεπτίζουν ανθρώπους όχι απλά συνειδητοποιημένους,αλλά σύγχρονους ήρωες και όχι ήρωες σαπουνόπερας..
H απόδραση δεν είναι έγκλημα είναι ανάγκη...
Άβαταρ μέλους
jimnyjump
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 2:24 pm
Τοποθεσία: φαράγγι Δημοσάρη

Δημοσίευσηαπό ΠΕΤΡΟΣΧΧ » Τρί Αύγ 08, 2006 6:57 am

Το να μηλας σε ενα φορουμ και να λες φιλοσοφιες και τρελες συζητησεις καντε το εξης:

Παρτε τα μπογαλακια σας και κατεβητε στο Λιβανο ή στο Ισραηλ αναλογα με το οτι γουσταρετε και βοηθηστε τους ανθρωπους εκει.

Εγω δεν τα εχω μεγαλα γιαυτο και δεν εκφερω γνωμη. Το μονο που δεν παω ειναι οι Εβραιοι .
Άβαταρ μέλους
ΠΕΤΡΟΣΧΧ
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1816
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 26, 2004 1:49 am
Τοποθεσία: ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό IKE » Πέμ Οκτ 05, 2006 2:22 am

Επαναφέρω το τόπικ αυτό μιας και είμαι σίγουρος πως ακόμα και αν η τηλεόραση σταμάτησε να δείχνει και να διαφημίζει το μπούγιο κανένας δεν έχει ξεχάσει τα θύματα και τους πληγέντες του πολέμου.

Φαντάζομαι πως όλοι ακόμα νοιάζονται, πως κανένας δεν το ξέχασε, πως δεν συμπονάμε μόνο ότι σήμερα δείχνει η τηλεόραση και μόνο ότι μας βολεύει (ιδεολογικά ή μη) , πως τα καραβάνια αγάπης κλπ έφτασαν (ή έστω ξεκίνησαν..) κλπ.

(Ποστ ρεαλισμού και συνειδητοποίησης :innocent: )
Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 39 επισκέπτες