Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Ό,τι σας πιάνει τον χώρο και δεν το θέλετε....και ό,τι ψάχνετε ή βρήκατε....εδώ.

Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Δημοσίευσηαπό leriban » Πέμ Αύγ 06, 2015 2:30 pm

Λοιπον οπως λεει και ο τιτλος ειμαι σε δυλημα...Το μονο σιγουρο ειναι οτι θελω απο 05 και πανω μοντελο και δεν ειμαι ατομο που κανει βιαστικες κινησεις οποτε δεν βιαζομαι και προτιμω να περημενω για μια καλη ''ευκαιρια''.
Εχω βρει 2-3 κατσικακια αλλα ειμαι ντεμι.Εγω γουσταρω τρελα το πετρελαιακι αλλα μετα απο καποια τοπικ που διαβασα εδω το ξανα σκεφτομαι.
1ον: Ο κινητιρας,μα Ρενο???υποτιθετε οτι παιρνουμε Ιαπωνα που δεν μασαει μια,θα ειναι αξιοπιστος?
2ον: Τρελη οικονομια και ροπη αλλα μιλαμε για μεταχηρισμενο.Αν το ''ποτιζε'' μαυρα πετρελαια και θελει τρομπες και τα σχετικα? :confused2:
3ον: Βαστανε ψηλα τις τιμες,το value for money αξιζει?
Για την βενζινα τωρα
1ον: περισωτερη καταναλωση,πιστευω και συντιριση (το πετρελαιο ουτε μπουζια ουτε τπτ) τακτικο αλλαγμα δισκοπλατο (θα πηγενει τα βουνα του,θα τραβαει βαρκες..η βενζινα θα θελει ποδι στον συμπλεκτη ωσο να'ναι)
2ον: Χαμιλωτερα τελη-ασφαλειες και βρισκεις ενα σενιαρισμενο με κανενα 7-7.5αρι το πολυ του 07
3ον: Καθαροαιμος,καρα τεσταρισμενος Ιαπωνικος κινητιρας..
Δωστε τα φωτα σας ρε jimnακιδες :?

ΥΓ: Αν επιτρεπετε απο τους κανονισμους μπορω να ποσταρω 1-2 που εχω βρει
leriban
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2015 10:19 pm
Τοποθεσία: Λερος

Re: Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Δημοσίευσηαπό Dimny » Σάβ Αύγ 22, 2015 10:11 pm

θα σου έλεγα πετρέλαιο .... ότι και αν το πότιζε είναι σκυλιά οι κινητήρες αυτοί της ρενώ.... εγώ έχω αυτόματο βενζίνη και καιει 10 λίτρα.... θα βάλεις γκάζι και θα είσαι με το χέρι στην τσέπη ανα 20000 χλμ να ρυθμίζεις βαλβίδες ... Πετρέλαιο ... αν και δυσευρετα...
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 11:19 am
Τοποθεσία: Νίκαια

Re: Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Δημοσίευσηαπό leriban » Κυρ Αύγ 23, 2015 2:12 pm

leriban
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2015 10:19 pm
Τοποθεσία: Λερος

Re: Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Δημοσίευσηαπό offroad_master » Πέμ Αύγ 27, 2015 12:06 pm

Και εγω θα συμφωνησω με το Δημητρη. ΕΙδικα στα μικρα αμαξια το πετρελειο μετραει..
Βαλλιανατος Γιωργος
www.eval.gr
Άβαταρ μέλους
offroad_master
 
Δημοσιεύσεις: 1963
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 2:27 pm
Τοποθεσία: ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Re: Αγωρα jimny. diesel VS βενζινα

Δημοσίευσηαπό leriban » Πέμ Αύγ 27, 2015 5:37 pm

Τελικα ο ντζιμαρος με τα 7 εφυγε :(
Οποτε τωρα παμε για εισαγωγη.Το καλο ειναι οτι εχω γνωστο-αξιοπιστο μαντριερη ο οποιος θα κανει καλη ερευνα απο Γερμανια μαλλον μερια.Γνωριζει κανεις ποσο περιπου παει ο εκτελωνησμος του ντζιμακου ή με ποια κριτιρια εκτελωνιζετε ενα οχημα?Και Γερμανια παντως βαστανε καλα οι τιμες τους.
Οπως καταλαβατε η επιλογη εγινε και παμε ολοταχως για πετρελαιο
leriban
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2015 10:19 pm
Τοποθεσία: Λερος


Επιστροφή στο Αγορές-Πωλήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες