Αγορα Jimny!!!!

Ό,τι σας πιάνει τον χώρο και δεν το θέλετε....και ό,τι ψάχνετε ή βρήκατε....εδώ.

Αγορα Jimny!!!!

Δημοσίευσηαπό tonycub » Τρί Μάιος 26, 2015 10:07 pm

Καλησπερα στην παρεα,ειμαι καινουργιος οπως θα καταλαβατε στην παρεα σας αλλα και γενικα στο ολο "τρυπακι".
Λοιπον για να μην πολυλογω,ψαχνω εδω και καιρο ενα jimny,ειχα βρει δυο αλλα δυστυχως επειδη εχω την ατυχια να μενω σε νησι (Μηλο) δεν προλαβα και σημερα που πηκα ειχαν πωληθει,οποτε εφαγα πορτα :cry:

Απεγνωσμενος λοιπον ζηταω τα φωτα σας και μια χειρα βοηθειας!Ενδιαφερομαι για μοντελο μετα το 2008 με σχετικα λιγα χιλιομετρα,τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι μεχρι και 7000..με ενδιαφερει να ειναι σε αρκετα καλη κατασταση,θα προτιμουσα απο αντιπροσωπεια γιατι δινουν πολλα extra και οχι απο ιδιωτη γιατι σιγουρα θα θελει πολυ ψαξιμο και πολλες βολτες τις οποιες δεν εχω ευκαιρια να κανω.Αλλα σε γενικες γραμμες καθε προταση ειναι ευπροσδεκτη,απο μαντρα ειναι,αντιπροσωπεια,leasing η οτιδηποτε...

Οποιος μπορει-ξερει κατι ας βοηθησει παιδια :D
tonycub
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2015 9:59 pm

Re: Αγορα Jimny!!!!

Δημοσίευσηαπό Don_Manolo » Τετ Μάιος 27, 2015 8:18 am

Αγαπητέ φίλε μην υποτιμάς τα αυτοκίνητα από ιδιώτες. Επειδή προσωπικά είχα μπει στη διαδικασία να ψάξω μεταχειρισμένο σε όσο το δυνατόν καλύτερη κατάσταση, διαπίστωσα πως από ιδιώτες είχα τις καλύτερες επιλογές κι όχι από μαγαζιά. Και το αναλύω...

Το jimny είναι ένα αυτοκίνητο με μεγάλη αξία μεταπώλησης κι επιπλέον έχει μεγάλη ζήτηση ως μεταχειρισμένο στην ελληνική αγορά. Τι σημαίνει αυτό; Ότι ένας ιδιώτης θα το "ζμπρώξει" εύκολα χωρίς τη διαμεσολάβηση ενός εμπόρου που θα θέλει κι αυτός το μερίδιό του. Σε τι μπορεί να φανεί χρήσιμος ένας έμπορος;

Αρχικά στην απλοποίηση των διαδικασιών πώλησης (χαρτούρα, άδειες κλπ), οκ, αυτά μπορεί κάποιος να θέλει να τ' αποφύγει για δικούς του λόγους για μένα δεν άξιζε τον κόπο, έκατσα και τα υπέστην ως κάτοχος αυτοκινήτο από δεύτερο χέρι από ιδιώτη.

Κατά δεύτερο, στο σουλούπωμα ενός εξαθλιωμένου ή ακόμα και αναποδογυρισμένου jimny (ναι, μου έχει τύχει ΚΑΙ αυτό).

Τώρα αν εσύ, που είσαι από τη Μήλο, έχεις μόνο 2 μέρες να έρθεις στην Αθήνα και θες να κλείσεις μια συμφωνία και να το πάρεις και να γυρίσεις σπίτι σου τότε ίσως σε βολεύει να πας σε έμπορο αλλά να ξέρεις ότι έχεις μεγάλη πιθανότητα να σου φορτώσουν ένα "σουλουπωμένο" εκτός αν πας σε μεγάλα, επώνυμα και γνωστά για την ποιότητά τους μαγαζιά τα οποία όμως θα σου ανεβάσουν το κόστος της αγοράς του αυτοκινήτου αλλά τουλάχιστον θα είσαι ήσυχος ότι έκανες καλή τοποθέτηση χρημάτων.

Και πάντα ένα μεταχειρισμένο θα στο ελέγξει ένας έμπειρος κι έμπιστος μηχανικός εκτός αν είσαι εσύ τέτοιος.
Άβαταρ μέλους
Don_Manolo
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ Φεβ 20, 2009 2:25 pm
Τοποθεσία: Γέρακας Αττικής

Re: Αγορα Jimny!!!!

Δημοσίευσηαπό Runner » Τετ Ιουν 03, 2015 11:10 am

Σε δύο εμπορίες εξουσιοδοτημένες εδώ στην Αθήνα που πήγα μου είπαν το εξής για τα μεταχειρισμένα Jimny από ιδιώτες:

"Ότι Jimny έρχεται από ιδιώτη σε εμάς, όχι μόνο το παίρνουμε κατευθείαν, αλλά δεν κάθεται ούτε μία μέρα στην εμπορία. Κατευθείαν φεύγει..."

Εγώ το έχω πάρει απόφαση και πάω για καινούριο... :lol:
///under construction\\\
Runner
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:58 am

Re: Αγορα Jimny!!!!

Δημοσίευσηαπό Dimny » Τρί Ιούλ 28, 2015 6:31 pm

πάρτο τότε diesel ... αλλιώς θα το μετανιώσεις ... το φαίρνει η autoprofit.
Άβαταρ μέλους
Dimny
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 11:19 am
Τοποθεσία: Νίκαια


Επιστροφή στο Αγορές-Πωλήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron