ΚΥΡΙΑΚΗ 3-10-2004 οι σπηλιές της κερατεας !

Θέλετε παρέα για εκείνη τη βόλτα στο Μαραθώνα ή ακόμα και στα Βαρδούσια; ...θέλετε καφέ ; ......εδώ θα βρείτε την παρέα !!

Δημοσίευσηαπό joseph » Παρ Οκτ 01, 2004 10:08 pm

joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό vic » Σάβ Οκτ 02, 2004 2:37 pm

Ώρα 11:00 τελικά, έ ?? :x

ΥΠΝΑΡΑΔΕΣ !!! :anger:
vic
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2004 4:00 pm
Τοποθεσία: Παγκράτι

Δημοσίευσηαπό joseph » Σάβ Οκτ 02, 2004 3:45 pm

11, ειναι κοντα και δεν χρειάζετε να ταλαιπωρήσουμε κανέναν.


τα cb στο 5 !!!
joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό joseph » Σάβ Οκτ 02, 2004 3:59 pm

joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό ΝΙΚΟΛΑΣ » Σάβ Οκτ 02, 2004 6:50 pm

ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.ΝΙΚΟΛΑΣ-ΜΑΝΟΛΗΣ.ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ;;
ΝΙΚΟΛΑΣ
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2004 7:01 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό GiwrgosTH » Σάβ Οκτ 02, 2004 10:10 pm

11 στις Αλυκές?
Για να δούμε, αν ξυπνήσω κατά τις 9 θα είμαι εκεί!
Αφού θα έχετε και γάβρο να τον χάσω???
GiwrgosTH
 

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ » Κυρ Οκτ 03, 2004 12:59 am

ΜΑΝΩΛΗΣ
 

Δημοσίευσηαπό chriska » Κυρ Οκτ 03, 2004 1:13 am

chriska
 

Δημοσίευσηαπό IKE » Κυρ Οκτ 03, 2004 5:48 am

Άβαταρ μέλους
IKE
HJC Member
 
Δημοσιεύσεις: 3912
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 26, 2004 6:08 pm
Τοποθεσία: 1AU

Δημοσίευσηαπό joseph » Κυρ Οκτ 03, 2004 7:11 am

joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό joseph » Κυρ Οκτ 03, 2004 7:12 am

joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό joseph » Κυρ Οκτ 03, 2004 7:14 am

joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό joseph » Κυρ Οκτ 03, 2004 7:19 am

1)P
2)jimnyblue
3)vic
4)rica -(μαν)
5)jimnyman
6)Νικος-Μανώλης
7)GiwrgosTH
8)chriska


ΙΚΕ
joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό jimnyblue » Κυρ Οκτ 03, 2004 8:55 am

voy a ir a la montana
jimnyblue
 
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2004 11:05 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό joseph » Δευτ Οκτ 04, 2004 5:10 pm

Καλησπέρα σε ολους,

τα μέλη που ήρθαν στο touring της κερατέας ειναι τα παρακατω.

1)Ελενα - Πανος
2)jimnyblue
3)vic - with his ather half
4)ΜΑΝΩΛΗΣ - RICA
5)jimnyman
6)ΠΕΤΡΟΣ-ΧΧΧ - with his ather half
7)chriska

¨Εφτασα νωρίς στην παραλία της Αναβήσου και πραγματικα ζήλεψα τα ατομάκια που εκείνη την ώρα, ετοίμαζαν τις Ιστιοσανίδες τους , για να surfαρουν στον φλάτ υγρό στίβο του κόλπου της παλαιάς Φώκαιας.
Εκεί εμαθα και εγώ windsurfing και γι'αυτο ζήλεψα !

Η ώρα πέρναγε και ακομα δεν εμφανιζόταν κανεις απο τους συμμετέχοντες της βόλτας . Η ώρα είχε παει 11:15 και πήρα το jimnaki μου και πήγα απεναντι απο την παραλία,(στις αλικές), μήπως και ηταν εκει κανείς .

φτάνοντας με μεγάλη μου εκπληξη δεν ειδα κανεναν................... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.
λέω απ'εξω μου ,:) ΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ????????
Στις αλικες ειχαν ήδη ερθει οι πρώτοι μοντελιστες και ετοιμάζαν τα αεροπλανακια τους,(σαν και αυτα που πεταει ο Γιωργος ο ΚΕΧΑΪ :P:P ).
μπαίνω μόνος στην super stage και λεω, (απο μέσα μου αυτη τη φορά). :ελπίζω να εχει λασπες κατω απο το γεφυρακι και να παίξω λίγο , να περάσει και η ώρα να φύγω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεύτερη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ >>>> NO MUD today under the bridge :(



οπως γυρνω απο τη γέφυρα βλέπω μπροστά μια ΟΑΣΗ !!!!!!!!!!
Ο VIC μετα της συζήγου του . και μιας σακούλας γεμάτη με ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!! :)
μέσα σε 10 λεπτά είχαν μαζευτεί ολοι !!!! αγουροξυπνιμένοι και ταλαιπορημένοι απο το χθεσινο hung-over του Σαββάτου.

Καναμε ενα μισάωρο breefing για τον τόπο του εγκλήματος(κερατέα).
και αμέσως ο Πανος μου πρότηνε να κάνουμε μια "κοντρα", οποιος βγεί δευτερος ΚΕΡΔΙΖΕΙ !
μπαίνει λοιπόν στο αμαξι του vic βαζει τα "αργα" και μου λέει να κανω το ίδιο.

"στηνώμαστε" και απλα αφήνουμε τον συμπλέκτη στο ρελαντί !!!!!!!!!!!!!!
στα δέκα δευτερόλεπτα του ειχα ρίξει "δυόμιση ΚΑΡΟΤΣΕΣ".
Απίστευτο κι'όμως αληθηνό??????
εμ βέβαια, με το διαφορικό του φίλτατου samurai , κατω απο τους μοχλους του jimny ήταν αναμενώμενο να με σβύσει απ'τον χαρτη ο Πανος.


μετά απο αυτο, είπαμε να ξεκινήσουμε την βόλτα στα βουνα!
ξεκινήσαμε λοιπόν εχοντας ανοιχτα pmr kai cb ,
πρώτη σταση για βενζίνη και πιό ειδικά για να παρει το δεκατιανό του o jimnyblue :D:D:D:D
κατόπην μετα απο μια ασφάλτινη διαδρομή περίπου 15 χιλιομέτρων, φτάσαμε στην πίστα οπου διεξαγώταν ο αγώνας TRIAL του 4χ4 κλάμπ της Εκάλης !!! (σημ. πολυ καλή διωργάνωση, και πολυ θέαμα στην πίστα ,ΑΛΛΑ και εκτός πίστας είδαμε και πολυ όμορφες γυναικες με τα τακουνάκια τους, να τριγυρίζουν ακούγοντας ωραία μουσικη και να κρατούν απο δύο σουβλάκια στο χέρι......μπράβο κορίτσια).
ακολούθως εφαγε ο vic τα πρώτα σουβληστα, και ακολουθησε ο jimnyblue και η αφεντιά μου(οχι που δεν θα το έκανα εγω :P:P).
μετα απο τρία τέταρτα περίπου αποφασήσαμε να πάμε να κανουμε το δικό μας TRIAL εντελώς ομως ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ !!!!!


μπήκαμε σε εναν χωμάτινο δρομάκο και εκεί ήρθε το πρώτο εμπόδιο !!!!!!
εξηγω απο το cb και to pmr(που μου είχε δανήσει ο vic, και ευχαρiστω),
οτι αυτό ειναι το πρώτο εμποδιο που χρησιμοποίησα την αργή τετρακινηση στο jimnakι μου. Ήταν μια ανηφορήτσα με κλήση περίπου 28,50 μοιρών, αλλα και λίγο πλαγιας κλίσης στο τελίωμά της. ετσι ξεκινησα και ανέβηκα πρωτος, σταματησα και μετα απο το δούλεμα που μου εριξε ο Πανος(πλακίτσα ήθελε), ξεκίνησε δευτερος και ΚΟΛΗΣΕ !!!!!!!!!!!!!
με την τρίτη προσπάθεια ανεβηκε και γελαγε ,λεγοντας οτι έκανε ΠΛΑΚΑ !!!!
τον πιστέψαμε για έναν και μονο λόγο.........δεν ήταν με το δικό του jimny ,αλλά με της Έλενας !!!!!! και με την δικαιολογία οτι το έκανε επίτηδες για να σκάψει λιγο και να δυσκολέψει τους υπόλοιπους που ακολουθούσαν ! μετα εβαλε τα "αργά" ο vicτορας και ανέβηκε πιο άνετα απ'όλους !!!!!!
κατόπην ακολουθησε ο μανώλης(απροβλημάτιστα),καθώς και ο chriska, και τελευταίος ο jimnyblue ο οποίος κολησε (γελια και φωτο ακολουθήσανε) γιατι παντα ο γιώργης κολάει??????
επιδη εχει "φάει" κατάρες απο τους σαββατογεννημένους του Δ/Σ !!!!!!!! ο Πέτρος-χχχ παρέκαμψε το εμπόδιο. :( (αλήθεια.....γιατί πετράν?).


προχωρήσαμε "εντός"δρόμου για 1 χιλιόμετρο και ξαφνηκα τραβηξα μια τιμονιά αριστερα προς τον γκρεμό και εφυγα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ "ΕΚΤΟΣ". ακολουθώντας τα "βηματα", που χάραζα ερχόταν η ομαδα, και καθαριζε τα αυτοκίνητα στη θαμνώδη πλαγιά !!!
περνώντας απο ενα νεροφαγωματάκι, και ενα χαντάκι , πεσαμε σε ενα εμπόδιο CAMEL-TROPHY μια βελανιδια στα δεξια μας ,μαζι με εναν πολυ ωραιο "αγκαθνοϋφαντο" θαμνο απο κατω , και αρηστερα αλλον ενα !
Μία λυση ηταν να κανουμε παράκαμψη και να βρουμε πέρασμα απο αλλού, προταθηκε και απ'τον chriska αυτο, και η αλλη λυση ήταν CAMEL-TROPHY Γάντια τσεκούρι και ΠΑΜΕ !!!!!!!
σκοπός μας ηταν να περάσουμε απο τα αγκάθια με οσο λιγοτερα γρατζουνίσματα . τα καταφέραμε μετα απο πολύ κοπο ,του προέδρου και του jimnyblue.........εγω απο καποια στηγμή και μετά ,είχα κοπεί στα γέλια(βλ.σχετική φώτο).

50 μέτρα μετα απο την βελανιδια.....που πλέον το σημειο ειναι αυτοκινητόδρομος:) συναντήσαμε την μελλοντική ΕΔΡΑ του συλλόγου!
ενα σπίτάκι.....ερήπειο μεν αλλα με ένα retoysarisma νομίζω θα γίνει ενα πολύ καλο πρώτο στέκι !!!!!!!
εκεί λοιπόν σταματήσαμε , εβγαλα απο το αμάξι τα "συνεργα", (το ψυγιάκι με τις μπυρες εννοώ), και την σακούλα για τα σκουπίδια μας. (οικολογικές ανυσηχίες) και κατσαμε πανω απο μία σπυλια ,που συμφωνα με τον chriska, και μετα απο πληρωφορία που έσκασε απο το gps , συνδέεται με Massasousets και thief-ntavelos. απο την μια είχε μπεί ο κακαραπης και απο την αλλη ο ntavelos. Επίσης ακούγετε οτι απο το συγκεκριμένο σημείο πέρασαν καποια χρονιά και οι ghost-basters.φήμες.
η σπυλιά ήταν κάθετη με σήδερα απο πάνω(για τους περίεργους), βάθος περίπου 40 μετρα και πολύ νερό κατω κάτω! απο τις πέτρες που εχουν πέσει ,θα μπορεσουμε καποια στιγμή να μπούμε στα κάθετα λαγουμια, που φενόντουσαν από πάνω !


Μετά απο μια ωρίτσα στο "στέκι", τα στομάχια αρχισαν να διαμαρτήρωνται !
με πρωτεργάτη ποιον άλλον????? vic RULLeeeeZZZzzzzz !!! :D
Ξεκινήσαμε λοιπόν στην αναζήτηση καποιου δρόμου ,που θα μας οδηγούσε στην λεωφ.Λαυρίου και εν συνεχεία, στην μεζεδοταβέρνα μετα το Σούνιο....." Η ΓΑΣΤΡΑ ".
πεσαμε πανω σε συρματοπλέγματα, περάσαμε δίπλα απο το "ΑΕΡΙΟ" του λαυρίου.και τελικά ΒΓΗΚΑΜΕ γεμάτη ανακουφηση και μία ηρεμία!, αυτη την ηρεμια που σε κανει να νομιζεις οτι η άσφαλτος ειναι βελούδο ,και δεν σε νοιάζει να πας γρήγορα,αλλα να ξεπιαστείς απο το σπαστήρι που εκανες πριν ,στην εκτός δρομου οδήγηση !
Ο Πετρος ΧΧΧ με το έτερον ήμιση ,εφυγε πρίν την ταβέρνα ,λόγο κοινωνικων υποχρεώσεων. Για να καταλάβετε πείνα,,,,,,,χαιρετηθήκαμε μέσω ρmr !!!!!!! απαράδεκτον !!!! :D:D:D
για την ταβερνα(την οποια πρότηνε ο πρόεδρος), τι να πούμε??????
οταν για ορεκτικό παραγγελνεις ΑΡΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΓΑΣΤΡΑ?
τι να πω. αισθάνομαι σαν τσιπουρα ιχθυοτροφίου προς παχυνση, με τα άτομα που εχω "μπλέξει". Σε καθε βόλτα καταλήγουμε εκει...........ΦΑΪ.
τελικά έχουν δίκιο ,όσοι πιστεύουν οτι η εξοχη ανοίγει την όρεξη !!!!! :D:D:D:D
Η πλάκα στην ταβέρνα ήταν που κάποια στιγμή φωνάζω το γκαρσον να μας φέρει ψωμί.......και εκείνος αρχισε και έφερνε ΜΠΥΡΕΣ. Ψωμί δεν είρθε ποτέ !!!!!!!!!!!!!!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, να πω οτι δεν πίνουμε και οδηγουμε. και αν συμβει αυτο, αφήνουμε το αμάξι μας εκεί που ήμασταν και πέρνουμε ενα ταξί ή εμπιστευόμαστε καποιον που δεν εχει πιεί και μας πάει σπίτι!

τελειώνοντας και απο το μεζεδοπολείον φύγαμε για καφέ στο θυμάρι, στην πολύ όμορφη καφετέρια "Ο ΠΑΝΟΣ", μεγάλο και άνετο πάρκινγκ , αψογο σέρβις,πολυ κοντα το περίπτερο για τα "σύνεργα" και ωραίο κοσμο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εκεί κανονίστηκε και η επόμενη νυχτερινη για την τετάρτη.
Περισσότερα σε σχετική ενοτητα.


ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοίτα τι κανει ο πρόεδρος στα μέλη !!!!!!!!>>
http://users.mland.gr/josephxan/03-10-0 ... nyblue.bmp


Η πλαγιά και τα jimny
http://users.mland.gr/josephxan/3-10-2004Hplagia.bmp


λέσχη εκκάλης αγωνας trial και ενα sami στον αγώνα!!
http://users.mland.gr/josephxan/03-10-0 ... iCLUB2.bmp


το προϊγούμενο αμαξι μου
http://users.mland.gr/josephxan/to_rena ... 533340.bmp
joseph
 
Δημοσιεύσεις: 2782
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2005 12:44 am
Τοποθεσία: Σαντορίνη-Πειραιάς

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ζητείται παρέα για βόλτα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 40 επισκέπτες