ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ στον ΤΑΫΓΕΤΟ

Θέλετε παρέα για εκείνη τη βόλτα στο Μαραθώνα ή ακόμα και στα Βαρδούσια; ...θέλετε καφέ ; ......εδώ θα βρείτε την παρέα !!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ στον ΤΑΫΓΕΤΟ

Δημοσίευσηαπό xenia » Παρ Δεκ 09, 2005 9:29 pm

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ στον Ταΰγετο.

Ρίχνω τη παρακάτω πρόταση της τελευταίας στιγμής για Χριστούγεννα στο Γύθειο Λακωνίας και βόλτες στον Ταΰγετο.

Αναχώρηση από Αθήνα Παρασκευή 23.
Σάββατο 24 βόλτα.
Κυριακή 25 βόλτα.
Δευτέρα 26 επιστροφή.
Διανυκτερεύσεις Μαυροβούνι Γυθείου.

Υπάρχουν δυο ψαγμένες διαδρομές:

Πρώτη διαδρομή σε μεγάλο υψόμετρο. (Σπαρτιά, Μονή Γολά, καταφύγιο, Πολιανά ή Αναβρυτή ανάλογα με το χρόνο) Περιλαμβάνει: πορεία κατά μήκος ποταμού, πολύ λάσπη, χορτάρι, στενά περάσματα με χαμηλά κλαδιά, πολύ πιθανά χιόνια και ως εκ τούτου άγνωστο αν εκείνη τη συγκεκριμένη ημέρα θα είναι βατή ολόκληρη η διαδρομή ή όχι.

Δεύτερη διαδρομή πεδινά σε περιοχή με πολλά παραποτάμια του Ευρώτα,: (Γοράνοι, Παλιοχώρι, Κουσκούρα, Βαρδινόλακα, Διπόταμα, Μονή Κουμπάρη).
Περιλαμβάνει διασχίσεις ποταμών και πολύ λάσπη. Η δεύτερη δεν έχει ελεγχθεί μετά τις τελευταίες πλημμύρες και ως εκ τούτου είναι άγνωστη η βατότητά της.

Αν δεν βγουν οι παραπάνω διαδρομές έχει πολύ παιχνίδι σε ποταμάκια και λάσπη στο κάμπο του Μαυροβουνίου.

Επομένως χρειάζεται κέφι και εξερευνητική διάθεση.

Το Μαυροβούνι έχει ωραία καινούργια δωματιάδικα με θέα τη θάλασσα και το Γύθειο μπαράκια ταβερνάκια και συμπαθητική νυχτερινή ζωή για όσους ενδιαφέρονται.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ (αν και περιτή ίσως)
Δεν είναι εκδρομή του συλλόγου. Είναι προσωπική παρεΐστικη πρόταση.
για περισσότερες πληροφορίες στο κινητό ή ΡΜ
Το jimny μου είναι Ρωσάκι
Άβαταρ μέλους
xenia
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 13, 2004 3:30 pm
Τοποθεσία: Σύνταγμα, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagos » Σάβ Δεκ 10, 2005 12:11 am

πολυ καλη σκεψη , καλη διασκεδαση,δεν θα μπορεσω να συμμετεσχο στιν εξωρμηση σας :hello:
Άβαταρ μέλους
vagos
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2005 10:05 am
Τοποθεσία: kos

Δημοσίευσηαπό VITARATOUAREG » Σάβ Δεκ 10, 2005 12:21 pm

Με ενδιαφερει, δωματια υπαρχουν ελευθερα σιγουρα? Ποιο ειναι το κινητο σου?
VITARATOUAREG
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 05, 2005 3:01 pm
Τοποθεσία: Παπαγου

Δημοσίευσηαπό xenia » Κυρ Δεκ 11, 2005 1:27 am

Δωμάτια υπάρχουν. Η περιοχή είναι εξαιρετικά τουριστική. Το κινητό μου 6972878139.
Νομίζω ότι έχουμε να βρεθούμε από πέρσι στα Άγραφα στην εκδρομή του Αλέξη ή κάνω λάθος;

παραθέτω επιλεγμένα ξενοδοχεία (κωδικός κλήσης περιοχής 27330)
μέσα στο Γύθειο
:) ΠΑΝΘΕΟΝ 22166, :) ΚΡΑΝΑΗ (παλιό ως τελευταία λύση) 24394, :) ΓΥΘΕΙΟΝ 23452, :) ΑΚΤΑΙΟΝ 23500,
παραλία Μαυροβουνίου (5' με το αυτοκ από Γύθειο)
:) ΜΙΛΤΟΝ 22091, :) ΖΕΥΣ 22212, :) ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ 22415, :) ΑΜΦΙΤΡΙΩΝ 24433, :) ΚΤΙΡΑΚΙΑ 24585,
:) ΝΤΑΙΑΜΟΝΤ ΠΑΛΑΣ 24614 - 5, :) ΑΛΙΚΗ 25222,
Αν δεν βρείτε, που αποκλείεται, υπάρχουν κι άλλα.
Το jimny μου είναι Ρωσάκι
Άβαταρ μέλους
xenia
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 13, 2004 3:30 pm
Τοποθεσία: Σύνταγμα, Αθήνα


Επιστροφή στο Ζητείται παρέα για βόλτα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 3 επισκέπτες